(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 64
  • № 63
  • № 62
  • № 61
  • № 60
  • № 59
  • № 58
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/18
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Серпень , 2017/№ 65

Списання безнадійної кредиторки за авансами: ПЗ «знімаємо» за допомогою РК

Лист ДФСУ від 20.07.2017 р. № 1283/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

ПДВ

висновок документа


При списанні після закінчення строку позовної давності безнадійної кредиторської заборгованості за отриманими авансами продавець може зменшити податкові зобов’язання (ПЗ) з ПДВ на підставі «зменшуючого» розрахунку коригування (РК), зареєстрованого покупцем

Лист стосується продавця. Розглядається така ситуація: продавець отримав від покупця аванс (за першою подією показав ПЗ), проте так його і не отоварив (не здійснив постачання). Тоді ПЗ у продавця підлягають коригуванню. Адже якщо під отриманий аванс так і не було постачання, характер операції міняється. Після закінчення строку позовної давності аванс перетворюється для продавця у безповоротну фіндопомогу (п.п. 14.1.257 ПКУ) — остання, як відомо, ПДВ не обкладається; постачання «скасовується», тобто зникає і об’єкт для ПДВ. Тому ПЗ продавцеві треба відкоригувати.

До речі, з можливістю ПЗ-коригування продавцем урешті-решт погодилися і податківці (лист Міндоходів від 23.06.2014 р. № 11237/6/99-99-19-03-02-15; консультації у БЗ 101.16 і 101.15, чинні відповідно до 01.01.2015 р. і 01.07.2015 р.). Проте раніше контролери дозволяли продавцеві коригувати ПЗ на підставі бухдовідки! Остання, у свою чергу, жодним чином не впливала на ліміт реєстрації (тобто зі зменшенням ПЗ ліміт у продавця не відновлювався — не збільшувався). Що, загалом, поки було прийнятно. Оскільки, враховуючи загальний строк позовної давності 3 роки, поки що списували все ще «стару» («доспецрахункову») кредиторку, ПЗ за якою у продавця в ліміт не потрапляли (оскільки його тоді взагалі не було). А тому, насправді, не було і об’єктивної потреби коригувати ліміт.

Проте наближається момент, коли почнемо коригувати «більш свіжу» кредиторку — родом зі «спецрахункової» ери, ПЗ з ПК за якою у продавця і покупця вже повністю впливали на ліміт. Ось контролери, очевидно, і заспівали пісню про РК. І стали говорити, що відкоригувати ПЗ продавець може лише на підставі «зменшуючого» РК, зареєстрованого покупцем.

Хоча, насправді, ПКУ не вимагає при списанні кредиторки складати РК. Та і законних підстав для складання РК не так-то вже й багато: повернення товарів/передоплати, зміна ціни/номенклатури і виправлення ПН-помилок (ст. 192 ПКУ). Проте, без сумнівів, скоригувати ліміт допоможе саме РК.

У такому разі значення набуває інший момент. Наскільки буде зговірливий покупець? Чи захоче він, не отримавши товар від продавця, зареєструвати такий «зменшуючий» РК? Або ж проігнорує прохання продавця про реєстрацію. Тим паче що покупцеві у будь-якому випадку належить відкоригувати ПК — зменшити ПК, не чекаючи РК-реєстрації (п. 17 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569). І добре, якщо покупець досі взагалі ще «живий і здоровий». А що коли вже про нього ні слуху, ні духу? Тож РК-коригування може піднести свої «сюрпризи» продавцю і виявитися не таким «залізним», як на підставі бухдовідки. Адже через нього продавець руками й ногами пов’язаний з покупцем!

Ну а за версією податківців виходить, що продавцеві взагалі не можна відкоригувати ПЗ без «зменшуючого» РК, зареєстрованого покупцем. І це при тому, що самого об’єкта оподаткування більше немає! А тому вважаємо, що в таких наріжних випадках за продавцем все-таки повинна зберігатися можливість ПЗ-коригування на підставі бухдовідки.

безнадійна кредиторська заборгованість, податкові зобов’язання з ПДВ, розрахунок коригування, аванс додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ми сподіваємося, що ця стаття була для Вас корисною.

Щоб отримати можливість читати журнал «Податки та бухгалтерський облік» повністю в будь-який час і з будь-якого носія, просто оформіть передплату на видання!

 

Передплата на «Податки та бухгалтерський облік» це:

  • доступ до всіх номерів журналу та фахової літератури в будь-який час
  • читання журналу з будь-яких електронних носіїв
  • можливість обговорювати і ставити запитання експертам редакції абсолютно безкоштовно.

Передплатити «Податки та бухгалтерський облік»

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.