Теми статей
Обрати теми

ПДВ-реєстрація відновлена? Відкоригуйте «умовні» ПЗ!

Адамович Наталія, податковий експерт
Лист ДФСУ від 29.06.2017 р. № 888/6/99-99-12-03-01-15/ІПК

висновок документа


Відновлення реєстрації платника ПДВ (у тому числі за рішенням суду, що набрало чинності) не поновлює ПДВ-облік з дати анулювання реєстрації.

Проте така особа має право відкоригувати «умовні» ПЗ, задекларовані при анулюванні в декларації за останній звітний період, подавши УР

Ситуація, коли платник ПДВ за ініціативою податківців опиняється в статусі неплатника, — не рідкість. У цьому випадку особі доводиться повторно реєструватися платником ПДВ або відновлювати свій ПДВ-статус через суд чи вищий податковий орган.

Так-от, при позитивному оскарженні рішення податкового органу про анулювання ПДВ-реєстрації (у суді або у вищому податковому органі) особа проходить процедуру відновлення статусу платника ПДВ.

Після відновлення в Реєстрі платників ПДВ (у тому числі за рішенням суду, що набуло чинності) дата реєстрації платника ПДВ залишається «старою» — відповідає даті колишньої реєстрації (п. 5.10 розд. V Положення № 1130*) і залишається колишній ІПН.

* Положення про реєстрацію платників ПДВ, затверджене наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1130.

Але незважаючи на це, податківці не повертають статус платника ПДВ за період адміністративного або судового оскарження. Вони наполягають на тому, що з наступного дня після дати виключення особи з Реєстру, вказаної в рішенні про анулювання реєстрації платника ПДВ, і до дати відновлення її в Реєстрі платників ПДВ особа втрачає можливість:

— виписувати податкові накладні;

— формувати податковий кредит;

— отримувати бюджетне відшкодування ПДВ, окрім заявленого в останній декларації (п. 184.9 ПКУ).

Крім того, подавати ПДВ-звітність за такий «анульований» період не треба. Зауважимо, що податківці давно займають таку позицію (див. консультацію у БЗ 101.03, лист ДФСУ від 16.08.2016 р. № 17715/6/99-99-15-03-02-15).

Надолужити згаяне у платника навряд чи вийде. Адже при анулюванні ПДВ-реєстрації йому закривають його ПДВ-рахунок у СЕА (тобто з моменту анулювання реєстрації платник не зможе реєструвати ПН і РК у ЄРПН). Залишок коштів з нього перераховується до бюджету (п. 7 Порядку № 569**). А відкриють новий ПДВ-рахунок тільки після повторної реєстрації (п. 8 Порядку № 569).

** Порядок електронного адміністрування ПДВ, затверджений постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569.

Коли ПДВ-реєстрація поновлюється, платник ПДВ просто розпочинає ПДВ-життя «з чистого аркуша». І податківці ще раніше говорили, що можливості складання РК при повторній ПДВ-реєстрації до ПН, складених і зареєстрованих у ЄРПН у періодах до анулювання попередньої ПДВ-реєстрації, у платників немає (див. лист ДФСУ від 29.10.2015 р. № 23007/6/99-99-19-03-02-15).

Проте незважаючи на «фіскальний» початок, у листі, що коментується, контролери все ж пішли назустріч платникам ПДВ. Вони заявили: у разі якщо особу відновили в Реєстрі платників ПДВ (у тому числі за рішенням суду), вона має повне право відкоригувати суми «умовних» ПЗ, які були задекларовані в останній ПДВ-декларації.

Таке коригування пропонують провести через УР — як виправлення помилки (імовірно, через відновлення ПДВ-реєстрації «умовні» ПЗ, задекларовані в ряд. 1 декларації з ПДВ, розцінюються як нараховані помилково).

Щоправда, поки аналогічної консультації у БЗ немає, говорити про «залізну» позицію податківців зарано. Наша порада: перш ніж коригувати через УР «умовні» ПЗ — заручіться все-таки власною ІПК.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі