Теми статей
Обрати теми

Не коригуєте фінрезультат на всі різниці? Повторіть відмітку!

Адамович Наталія, податковий експерт
Ми — малодохідне підприємство (з доходом не більше 20 млн грн.). За рішенням керівника не коригуємо фінрезультат на «податкові» різниці. Чи потрібно в декларації з податку на прибуток за 2016 рік знову заповнювати поле «Наявність рішення», якщо його заповнювали в декларації за 2015 рік, коли вперше прийняли рішення не коригувати фінрезультат?

Платник, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку, за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн грн., має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінрезультату на всі різниці (крім збитків минулих років) не більше одного разу протягом безперервної сукупності років, у кожному з яких виконується цей критерій за розміром доходу ( п.п. 134.1.1 ПКУ).

Про прийняте рішення платник робить відмітку в декларації за ПЕРШИЙ рік безперервної сукупності років

І в наступні роки такої сукупності малодохідний платник фінрезультат не коригує!

Для цього в полі «Наявність рішення» проставляють відмітку, а в полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на всі різниці» зазначається номер і дата розпорядчого документа (наказу керівника), на підставі якого прийнято таке рішення (БЗ 102.23.02). Що ви і зробили в декларації за 2015 рік.

Якщо ви й далі залишаєтеся у статусі малодохідника, то в декларації за 2016 рік вам не слід повторно ставити відмітку у спецполі «Наявність рішення». Адже її, враховуючи вимоги п.п. 134.1.1 ПКУ, проставляють тільки одного разу — в декларації за перший рік безперервної сукупності років, коли бухдохід не перевищує 20 млн грн. і прийнято рішення не здійснювати податкових коригувань.

Проте несподівано для всіх податківці стали радити платникам, які продовжують і в наступних роках після прийняття рішення користуватися правом незастосування коригувань, ставити про це відмітку в декларації (див. «Вісник. Право знати все про податки та збори», 2017, № 5, с. 41):

«Якщо у подальші звітні (податкові) періоди <…> платник використовує право на незастосування коригувань фінрезультату до оподаткування, то відповідна відмітка в декларації також проставляється»

Зауважимо, що якщо ви, складаючи декларацію за 2016 рік все ж таки ще раз:

— у полі «Наявність рішення» поставите відмітку;

— у полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на всі різниці» зазначте номер і дату вашого старого ще минулорічного розпорядчого документа (наказу керівника), позначку про який ви робили ще у 2015 році, то помилки не буде.

А ось якщо ви вже подали декларацію за 2016 рік без цих відміток, то «Звітну нову» декларацію подавати не потрібно!

Ще раз повторимося: п.п. 134.1.1 ПКУ щороку повторювати відмітку не вимагає. Про те, що таке рішення прийняте, потрібно зазначити тільки в декларації за перший рік безперервної сукупності років. І все. Вказівок про те, що це потрібно робити впродовж усіх подальших років, у податковому законодавстві немає.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі