«Санітарно-гігієнічне» використання води — все одно подайте заяву!

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2017/№ 13
Податківці у листі від 30.01.2017 р. № 2069/7/99-99-12-03-04-17 зауважують: якщо платник рентної плати за спецводовикористання у звітному (податковому) році планує здійснювати використання води виключно для власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, він має подати про це заяву (у довільній формі).

Заява подається не пізніше граничного строку подання податкової звітності з рентної плати за І квартал звітного (податкового) року у відповідний контролюючий орган (цього року — не пізніше 10 травня). Лише тоді, на думку податківців, звітність зі «спецводоренти» протягом податкового (звітного) року можна не подавати.

Зі свого боку зауважимо, що така вимога є вигадкою фіскалів, оскільки нічого подібного щодо подання звітності із рентної плати ПКУ не передбачає. Натомість згідно із п. 49.2 ПКУ, якщо у звітному періоді у платника податків не виникають об’єкти оподаткування, або немає показників, які підлягають декларуванню, він має право не подавати податкові декларації без жодних додаткових умов.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити