Місяць не відпрацьовано, а виплата є

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2017/№ 14
Працівниця хворіла з 6 по 14 лютого 2017 року. До розрахункового періоду (лютий 2016 року — січень 2017 року) увійшов місяць (грудень 2016 року), в якому вона з 1 по 16 число хворіла, 17, 18 і 31 не працювала, оскільки ці дні були вихідними, а з 19 по 30 грудня перебувала у відпустці «за свій рахунок». Крім того, у грудні 2016 року (у повністю не відпрацьованому місяці) працівниці було нараховано премію за підсумками роботи в листопаді 2016 року. Чи буде сума такої премії брати участь у розрахунку лікарняних?

«Зерно» цього питання — грудень 2016 року — місяць, повністю не відпрацьований з поважних причин. Але цього місяця поважні причини (тимчасова непрацездатність і відпустка без збереження заробітної плати) ішли не безперервно одна за одною, а переривалися на вихідні дні (17 і 18 грудня) + було нараховано дохід (щомісячну премію).

Викидати цей місяць повністю з розрахункового періоду? Чи ж «піти» повинні тільки дні, на які припадає дія поважних причин, а вихідні дні 17, 18 і 31 грудня 2016 року візьмуть участь у розрахунку лікарняних?

Мінсоцполітики вважає, що такий невідпрацьований місяць повинен повністю покинути розрахунковий період (див. лист від 13.10.2016 р. № 334/18/99-16). І ми в цьому питанні повністю з ним згодні.

Дійсно, у п. 3 Порядку № 1266 зазначено, що місяці розрахункового періоду (з першого по перше число), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключають з нього. У цій ситуації у працівника немає відпрацьованих днів (годин) у грудні. Тому з груднем прощаємося. А разом з ним, на жаль, з розрахунку лікарняних підуть виплати, нараховані цього місяця (премія за листопад 2016 року).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити