Неоплачуваний лікарняний + довідка

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2017/№ 14
Працівниця йде в декретну відпустку з 20 лютого 2017 року. Чи потрібно із загальної кількості календарних днів у розрахунковому періоді виключати дні:
— не відпрацьовані на підставі довідки про догляд за хворою дитиною, що видана лікувальною установою;
— тимчасової непрацездатності, що не були оплачені через порушення режиму?

Пункт 3 Порядку № 1266 вимагає виключати із загальної кількості календарних днів у розрахунковому періоді дні тимчасової непрацездатності, як невідпрацьовані з поважних причин.

Документами, які засвідчують тимчасову непрацездатність працівників, є:

— листок непрацездатності ( п. 1.1 Інструкції № 455);

довідка, видана лікувальною установою, у випадках, прямо перелічених у п. 1.2 Інструкції № 455. До таких випадків належить у тому числі й необхідність догляду за хворою дитиною віком до 14 років (див. пп. 1.2 і 3.4 Інструкції № 455).

Майте на увазі! На відміну від лікарняного листа, довідка про догляд за хворою дитиною за формою № 138/0 оплаті не підлягає. Проте вона є підставою для звільнення працівника від виконання своїх посадових обов’язків (див. лист Мінсоцполітики від 15.11.2013 р. № 656/18/99-13).

Підіб’ємо підсумок. Усі календарні дні тимчасової непрацездатності, у тому числі й неоплачені, що припадають на розрахунковий період, слід виключати із загальної кількості календарних днів, що беруть участь у розрахунку лікарняних.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити