Якщо працівник отримував допомогу по безробіттю

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2017/№ 14
Чи включається до страхового стажу для оплати періоду тимчасової непрацездатності період отримання допомоги по безробіттю?

Почнемо з визначення. Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісячно сплачено нею і роботодавцем або нею страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Виняток — періоди:

— відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії за інвалідністю).

Такі періоди включаємо до страхового стажу як періоди, за які сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Важливо! Страхування на випадок безробіття є одним із видів загальнообов’язкового державного соцстрахування (див. ст. 4 Основ законодавства України про загальнообов’язкове соціальне страхування від 14.01.98 р. № 16/98-ВР). Тому період отримання допомоги по безробіттю, що є одним із видів матеріального забезпечення із соцстрахування на випадок безробіття, слід уключати до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

А ось періодам безробіття без допомоги по безробіттю місця у страховому стажі немає.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити