Премія «новачку»

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2017/№ 14
Працівницю було прийнято на роботу 18 січня 2017 року. З 7 по 11 лютого вона хворіла. Як розрахувати їй лікарняні? Чи братиме участь у їх розрахунку сума щомісячної премії за лютий, яку нарахують працівниці в кінці цього місяця?

Починаємо «танцювати» від розрахункового періоду. У ситуації, описаній у запитанні, у працівниці немає жодного повністю відпрацьованого календарного місяця з 1-го до 1-го числа. Тому розрахунковим періодом буде фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку — з 18.01.2016 р. по 06.02.2016 р.

Рухаємося далі — визначаємо розмір середньоденної зарплати. Для цього суму зарплати, нараховану працівниці за фактично відпрацьований час перед настанням тимчасової непрацездатності, ділимо на кількість календарних днів у розрахунковому періоді ( пп. 3 і 32 Порядку 1266).

Важливо! При розрахунку середньоденної зар­плати для працівника, який до початку хвороби перебував у трудових відносинах менше ніж календарний місяць, слід ураховувати всі складові заробітної плати, що нараховані за фактично відпрацьовані дні в розрахунковому періоді. Це означає, що в розрахунку братиме участь як оплата праці за виконану роботу, розрахована виходячи з окладу (тарифної ставки), так і сума щомісячної премії, що нараховується пропорційно відпрацьованому часу в кінці місяця.

Причому до розрахунку потрапить не вся сума премії, нарахована за відпрацьований час, а тільки та її частина, що припадає на відпрацьовані дні розрахункового періоду.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити