Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Право на пільгову пенсію: як відобразити у трудовій книжці?

Костенко Ніна, податковий експерт
Податки & бухоблік Січень, 2017/№ 01-02
В обраному У обране
Друк
Ми приймаємо працівника на роботу, яка дає право на пільгове пенсійне забезпечення. Як правильно внести запис про це до трудової книжки працівника, якщо атестацію робочого місця ми провели раніше, ніж прийняли працівника на роботу?

Якщо ви приймаєте працівника на роботу, професію або посаду, яка дає йому право не пенсію за віком на пільгових умовах, то запис до його трудової книжки ви зобов’язані внести на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць.

При цьому найменування такої роботи, професії або посади повинні відповідати найменуванню із Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою КМУ від 24.06.2016 р. № 461.

Таку умову висуває п. 2.14 Інструкції № 58.

Атестацію робочого місця проводять відповідно до Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці від 01.09.92 р. № 41.

Показники, наведені в зазначених Списках, обов’язково мають бути підтверджені Картою умов праці при проведенні атестації робочих місць.

Запис у трудовій книжці може виглядати так:

img 1

Доповнимо зазначене. Мінсоцполітики в листі від 08.02.2016 р. № 713/039/161-16 було зауважено: якщо у трудовій книжці відсутні відомості про право на пенсію на пільгових умовах, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки роботодавця.

У довідці має бути зазначено: періоди роботи, які зараховуються до спеціального стажу; професію та посаду; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано зазначену довідку.

Це ще раз свідчить про те, що потрібно правильно і грамотно заповнювати трудову книжку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно