Право на пільгову пенсію: як відобразити у трудовій книжці?

В обраному У обране
Друк
Костенко Ніна, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Січень, 2017/№ 01-02
Ми приймаємо працівника на роботу, яка дає право на пільгове пенсійне забезпечення. Як правильно внести запис про це до трудової книжки працівника, якщо атестацію робочого місця ми провели раніше, ніж прийняли працівника на роботу?

Якщо ви приймаєте працівника на роботу, професію або посаду, яка дає йому право не пенсію за віком на пільгових умовах, то запис до його трудової книжки ви зобов’язані внести на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць.

При цьому найменування такої роботи, професії або посади повинні відповідати найменуванню із Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою КМУ від 24.06.2016 р. № 461.

Таку умову висуває п. 2.14 Інструкції № 58.

Атестацію робочого місця проводять відповідно до Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці від 01.09.92 р. № 41.

Показники, наведені в зазначених Списках, обов’язково мають бути підтверджені Картою умов праці при проведенні атестації робочих місць.

Запис у трудовій книжці може виглядати так:

Доповнимо зазначене. Мінсоцполітики в листі від 08.02.2016 р. № 713/039/161-16 було зауважено: якщо у трудовій книжці відсутні відомості про право на пенсію на пільгових умовах, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки роботодавця.

У довідці має бути зазначено: періоди роботи, які зараховуються до спеціального стажу; професію та посаду; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано зазначену довідку.

Це ще раз свідчить про те, що потрібно правильно і грамотно заповнювати трудову книжку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити