Усім установлять лічильники тепла та води

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2017/№ 54
Парламент прийняв Закон України «Про комерційний облік комунальних послуг» (базовий законопроект від 06.07.2016 р. № 4901), яким, зокрема, передбачено обов’язкове обладнання всіх будівель, які приєднані до зовнішніх теплових мереж (крім мереж систем автономного теплопостачання), зовнішніх мереж гарячого водопостачання (крім мереж систем автономного гарячого водопостачання), зовнішніх водопровідних мереж (крім мереж систем автономного водопостачання) будинковими вузлами обліку (лічильниками), відповідно, теплової енергії і води.

Відповідно до закону такі лічильники мають бути встановлені операторами зовнішніх мереж до 1 жовтня 2018 року (для житлових будинків), або до 1 жовтня 2017 року (для нежитлових будівель).

Закон забороняє приєднання до мереж нових будівель, які не обладнані такими лічильниками.

Документ також установлює, що розрахунки за комунальні послуги повинні здійснюватися виключно на підставі даних комерційного обліку, і гарантує доступ до таких даних для споживачів.

У тексті документа зазначено, що Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування. Звісно, якщо його підпише Президент.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити