(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 55
  • № 54
  • № 53
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/44
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2017/№ 56

Як піти у відпустку для догляду за дитиною до 3 років

Працівниця після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами хоче піти у відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Як це оформити документально?
відпустка до 3 років

Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами жінка має право піти у відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (далі — відпустка для догляду до 3 років) (див. ст. 179 КЗпП і ст. 18 Закону про відпустки).

Для цього вона повинна подати роботодавцеві відповідну заяву

У ній працівниця вказує дату початку відпустки і період, упродовж якого планує перебувати в такій відпустці (наприклад, до досягнення дитиною одного року (півтора, трьох років)). До заяви слід додати копію свідоцтва про народження дитини. На підставі отриманих документів роботодавець видасть наказ (розпорядження) про надання відпустки.

Буває і так, що перебуваючи у відпустці для догляду за першою дитиною, жінка народжує другу.

У цьому випадку наказ про надання відпустки для догляду за другою дитиною має бути виданий з наступного дня після закінчення відпустки для догляду за першою дитиною (див. лист Мінпраці від 12.07.2010 р. № 201/13/116-10).

Видавати такий наказ відразу після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами другої дитини в цьому випадку не потрібно, оскільки чинним законодавством не передбачено оформлення одночасно двох відпусток для догляду за першою і другою дитиною до трьох років.

Перебуваючи у відпустці для догляду до 3 років, жінка має право неодноразово переривати таку відпустку і виходити на роботу, а потім оформляти її знову. Для цього їй потрібно лише подати письмову заяву на ім’я керівника підприємства із зазначенням дати виходу на роботу (дати відновлення відпустки для догляду до 3 років).

відпустка для догляду за дитиною до 3 років, документальне оформлення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті