(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 55
  • № 54
  • № 53
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/44
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2017/№ 56

Відпустка для догляду до 3 років і стаж

Працівниця підприємства перебуває у відпустці для догляду до 3 років. Чи включається період перебування в такій відпустці в стаж?

Із запитання нашого читача не зрозуміло, який стаж він має на увазі. Тому ми зараз розглянемо всі можливі варіанти.

Отже, період перебування працівниці у відпустці для догляду до 3 років згідно з ч. 2 ст. 181 КЗпП зараховують у: (1) загальний стаж роботи; (2) безперервний стаж роботи; (3) стаж роботи за фахом.

Крім того, такий період зараховують у:

1) страховий стаж для оплати лікарняних (абзац другий ч. 1 ст. 21 Закону № 1105);

2) страховий стаж для призначення пенсії (п. 13 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV).

А ще період перебування матері або іншого родича у відпустці для догляду за дитиною до 3 років також зараховується в стаж державної служби (п. 10 ч. 2 ст. 46 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII).

Водночас період такої відпустки не враховують при визначенні стажу роботи, що надає право на щорічну (основний, додатковий) відпустку (п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки).

відпустка для догляду за дитиною до 3 років, стаж роботи, страховий стаж додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті