У відпустці для догляду до 3 років мати захворіла/народила ще одну дитину

Костенко Ніна, експерт з питань оплати праці
Податки & бухоблік Липень, 2017/№ 56
В обраному У обране
Друк
Працівниця підприємства перебуває у відпустці для догляду до 3 років і не працює. Чи має вона право в цей період на лікарняні й декретні (якщо народила ще одну дитину)?

Лікарняні. Жінці, яка перебуває у відпустці для догляду до 3 років і не працює, не оплачуються періоди тимчасової непрацездатності. Чому? Усе просто. Мета лікарняних — компенсувати (повністю або частково) працівникові втрату заробітної плати при настанні страхового випадку.

Ваша працівниця не працює, а отже, і зарплату не отримує. Тому компенсувати їй нічого.

Водночас якщо матуся захворіла, у зв’язку з чим за висновком лікаря певний час не може доглядати за дитиною, п. 3.13 Інструкції № 455 дозволяє видати лікарняний лист іншій працюючій особі, яка і доглядатиме за дитиною віком до 3 років замість її матері. Лікарняний виписує лікар-педіатр на підставі довідки з поліклініки або стаціонару, що засвідчує захворювання матері.

У разі хвороби дитини віком до 3 років у відпустці для догляду за якою перебуває жінка, лікарняний лист для догляду за такою дитиною не видається (п. 3.15 Інструкції № 455). А раз немає листка непрацездатності — немає і лікарняних.

Декретні. На практиці звичайна річ — випадки, коли в жінки, що перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, виникає право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами.

Під час перебування жінки у відпустці для догляду за дитиною листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами видається й оплачується на загальних підставах.

На період, поки матуся перебуватиме в пологовому будинку і не зможе доглядати за дитиною, у відпустці для догляду за якою вона перебуває, особа, яка здійснюватиме такий догляд, може оформити в педіатра листок непрацездатності. Підставою для його видачі буде довідка зі стаціонару, що засвідчує пологи матері, яка перебуває у відпустці для догляду до 3 років.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд