Дата виходу на роботу після відпустки для догляду до 3 років

В обраному У обране
Друк
Костенко Ніна, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2017/№ 56
Працівниця перебуває у відпустці для догляду до 3 років. Дитині виповниться 3 роки 20.07.2017 р. Коли жінці слід виходити із цієї відпустки — 20 чи 21 липня?

Як ми сказали вище, після декретної відпустки за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Формулювання «до досягнення» збиває з пантелику, і можна припустити, що працівниця повинна вийти на роботу в день народження дитини, тобто 20.07.2017 р. Проте насправді жінка повинна вийти на роботу наступного дня після дня народження дитини (у вашому випадку — 21.07.2017 р.) (див. лист Мінпраці від 17.08.2010 р. № 246/13/116-10).

Це тому, що згідно зі ст. 2411 КЗпП строк, що обчислюється роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року строку. Коли строки визначаються днями, то їх обчислюють з дня, наступного після того, з якого розпочинається строк. Якщо останній день строку припадає на святковий, вихідний або неробочий день, то днем закінчення строку вважається найближчий робочий день. Тому останнім днем перебування жінки у відпустці для догляду до 3 років є день народження дитини.

Окремі накази про закінчення такої відпустки і про початок виконання посадових (робочих) обов’язків не видають.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити