(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 55
  • № 54
  • № 53
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/44
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2017/№ 56

Дата виходу на роботу після відпустки для догляду до 3 років

Працівниця перебуває у відпустці для догляду до 3 років. Дитині виповниться 3 роки 20.07.2017 р. Коли жінці слід виходити із цієї відпустки — 20 чи 21 липня?

Як ми сказали вище, після декретної відпустки за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Формулювання «до досягнення» збиває з пантелику, і можна припустити, що працівниця повинна вийти на роботу в день народження дитини, тобто 20.07.2017 р. Проте насправді жінка повинна вийти на роботу наступного дня після дня народження дитини (у вашому випадку — 21.07.2017 р.) (див. лист Мінпраці від 17.08.2010 р. № 246/13/116-10).

Це тому, що згідно зі ст. 2411 КЗпП строк, що обчислюється роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року строку. Коли строки визначаються днями, то їх обчислюють з дня, наступного після того, з якого розпочинається строк. Якщо останній день строку припадає на святковий, вихідний або неробочий день, то днем закінчення строку вважається найближчий робочий день. Тому останнім днем перебування жінки у відпустці для догляду до 3 років є день народження дитини.

Окремі накази про закінчення такої відпустки і про початок виконання посадових (робочих) обов’язків не видають.

відпустка для догляду за дитиною до 3 років, вихід на роботу додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті