Тривалість робочого дня під час відпустки для догляду до 3 років

В обраному У обране
Друк
Богданова Анастасія, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2017/№ 56
Якої максимальної тривалості може бути робочий день жінки, яка, не виходячи з відпустки для догляду за дитиною, хоче працювати на умовах неповного робочого часу?

Чинне законодавство дозволяє жінці, яка перебуває у відпустці для догляду до 3 років, працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (ст. 179 КЗпП, ст. 18 Закону про відпустки). Для цього вона може звернутися з відповідною заявою до роботодавця.

На підставі заяви жінки (у якій має бути вказаний бажаний режим роботи) роботодавець видає відповідний наказ (розпорядження).

Нагадаємо, що неповний робочий час допускається встановлювати шляхом:

— зменшення тривалості щоденної роботи (неповний робочий день);

— зменшення кількості днів роботи (неповний робочий тиждень);

— зменшення тривалості щоденної роботи і кількості днів роботи (поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня).

З положень ст. 56 КЗпП виходить, що неповним вважається робочий час, який має меншу тривалість, ніж установлений нормативними актами, у тому числі розпорядчими актами підприємства.

Тобто для того, щоб робочий час працівниці вважався неповним, достатньо, щоб він був меншим нормальної тривалості, а на скільки меншим (на годину, дві, три тощо) — це вирішувати працівниці і її роботодавцеві.

Незважаючи на встановлення неповного робочого часу, стосовно такої працівниці діють загальні положення трудового законодавства.

Працю жінки, що приступила до роботи в умовах неповного робочого часу в період відпустки до 3 років, оплачують пропорційно відпрацьованому робочому часу або залежно від виробітку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити