З відпустки для догляду до 3 років — на роботу на повний робочий день

В обраному У обране
Друк
Богданова Анастасія, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2017/№ 56
Працівниця, що перебуває у відпустці для догляду до 3 років, хоче перервати її і вийти на роботу на повний робочий день. Чи втратить вона в цьому випадку право на допомогу при народженні дитини?

Молода мати, що перебуває у відпустці для догляду до 3 років, цілком може вийти на роботу на повний робочий день. Щоправда, для цього вона повинна перервати цю відпустку, написавши відповідну заяву.

На підставі цієї заяви роботодавець видає накази (розпорядження) про переривання відпустки і вихід на роботу працівниці.

З моменту переривання цієї відпустки і виходу на роботу на жінку поширюються загальні норми трудового законодавства, але з урахуванням соціальних гарантій, передбачених для матерів (батьків), що мають дітей віком до 3 років.

Увага! Вихід матері на роботу ніяк не впливає на виплату їй допомоги при народженні дитини, причому незважаючи на режим роботи (повний або неповний робочий час). Дивіться самі.

У ч. 9 ст. 11 Закону № 2811 наведений винятковий* перелік підстав для припинення виплати допомоги при народженні дитини. І такої підстави, як працевлаштування матері або вихід її на роботу в період перебування у відпустці для догляду до 3 років, у цьому переліку немає.

* Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 08.06.2016 р. № 3-рп/2016.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити