Новий працівник на час відпустки для догляду до 3 років

Білова Наталя, експерт з питань оплати праці
Податки & бухоблік Липень, 2017/№ 56
В обраному У обране
Друк
Працівниця йде у відпустку для догляду до 3 років. Чи можна на її посаду прийняти іншого працівника? Чи вважається це робоче місце вакансією і чи потрібно повідомляти про його наявність у центр зайнятості?

На період відпустки для догляду до 3 років за працівницею зберігається місце роботи (посада) (ст. 2 Закону про відпустки). Роботодавець не має права звільнити її за своєю ініціативою, окрім випадків повної ліквідації підприємства (ч. 3 ст. 184 КЗпП).

Жінка, яка повністю використала своє право на відпустку для догляду за дитиною, повинна приступити до роботи наступного дня після дня, в який дитині виповниться 3 роки.

На період перебування жінки у відпустці для догляду до 3 років роботодавець має право прийняти на роботу за строковим трудовим договором іншого працівника для заміщення тимчасово не обійманої посади до фактичного виходу молодої матусі на роботу.

У наказі про надання відпустки для догляду до 3 років краще вказати не точну дату її закінчення, а написати так: «з (дата початку відпустки) до дня фактичного виходу на роботу». Адже така працівниця може в будь-який час перервати цю відпустку і приступити до роботи (ч. 8 ст. 179 КЗпП і ч. 4 ст. 18 Закону про відпустки).

Аналогічним чином має бути вказаний і строк дії строкового трудового договору.

Увага! Строковий трудовий договір з працівником, якого ви приймаєте на посаду працівниці, що перебуває у відпустці для догляду до 3 років, має бути розірваний у день, що передує дню виходу працівниці з відпустки (п. 2 ст. 36 КЗпП). Цього ж дня з ним потрібно буде провести остаточний розрахунок.

Посада працівниці, яка пішла у відпустку для догляду до 3 років, не є вакантною, оскільки на період такої відпустки за цією працівницею зберігається робоче місце. Виключити працівницю на час відпустки зі штату роботодавець не має права (див. лист Мінсоцполітики від 16.05.2012 р. № 158/13/1323-12). Тому у формі звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» таку посаду вказувати не потрібно.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд