(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 55
  • № 54
  • № 53
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/44
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2017/№ 56

Як батьку піти у відпустку для догляду до 3 років

Чи може у відпустку для догляду до 3 років піти батько дитини? Якщо так, то на підставі яких документів?

Відпустка для догляду до 3 років є соціальною відпусткою. Право скористатися нею настає у працюючої матері після закінчення її відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Утім, цю відпустку можуть повністю або частково використати родичі дитини: батько, бабуся, дідусь, інші родичі, які фактично здійснюють догляд за дитиною (ст. 179 КЗпП і ст. 18 Закону про відпустки). Але (!) можливо це лише за умови, що мати дитини мала право на таку відпустку, але не скористалася ним або перервала відпустку і вийшла на роботу до роботодавця.

Якщо доглядати за дитиною до 3 років буде її батько, тоді, щоб піти у відпустку для догляду, він повинен надати своєму роботодавцеві:

1) заяву про надання відпустки для догляду за дитиною;

2) довідку з місця роботи матері дитини про те, що вона перервала відпустку для догляду за дитиною і приступила до роботи (із зазначенням дати виходу на роботу), або про те, що ця відпустка їй не надавалася. На необхідність наявності цієї довідки звертає увагу і Мінсоцполітики в листі від 05.08.2016 р. № 438/13/116-16.

Надання відпустки для догляду за дитиною батьку дитини оформляють наказом (розпорядженням) роботодавця. На період цієї відпустки за батьком дитини зберігається місце роботи (посада).

За бажання тато дитини в період такої відпустки може працювати в умовах неповного робочого часу або вдома.

Відпустка для догляду за дитиною до 3 років батьку дитини «не світить», якщо мати дитини:

— не перериваючи відпустку для догляду за дитиною, виходить на роботу на умовах неповного робочого часу або працює вдома;

— перебуваючи в такій відпустці, захворіла і за висновком лікаря не може здійснювати догляд за дитиною або народжує ще одну дитину. У цьому випадку відпустка для догляду за дитиною не переривається, а батьку дитини, який за нею доглядатиме, лікар-педіатр видасть листок непрацездатності.

відпустка для догляду за дитиною до 3 років, надання відпустки батькові, документальне оформлення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті