Як впливає відпустка для догляду до 6 років на щорічну відпустку і розмір лікарняних?

В обраному У обране
Друк
Костенко Ніна, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2017/№ 56
Чи включається період відпустки для догляду за дитиною від 3 до 6 років у стаж роботи, що надає право на щорічну відпустку, і в страховий стаж для оплати лікарняного?

Розпочнемо зі щорічної відпустки.

Зазвичай щорічну основну відпустку надають працівникам тривалістю не менше 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Порядок обчислення стажу роботи, що надає право на щорічну відпустку, регулює ст. 9 Закону про відпустки.

Згідно з п. 4 ч. 1 цієї статті в стаж роботи, що надає право на щорічну основну відпустку, не включається період перебування у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку.

Те ж саме стосується і щорічних додаткових відпусток, передбачених ст. 7 і 8 Закону про відпустки. Адже в цьому випадку не виконується умова фактичної роботи на роботах зі шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня.

Тепер про лікарняний.

Розмір оплати лікарняного листа залежить від страхового стажу застрахованої особи.

За останні декілька років порядок визначення «лікарняного» страхового стажу неодноразово мінявся. У результаті маємо наступне.

Час відпустки для догляду від 3 до 6 років, у якому працівниця перебувала в період до 28.02.2001 р., зараховується в «лікарняний» страховий стаж. А ось якщо в таку відпустку матуся пішла вже після цієї дати, то пиши пропало. Починаючи з 28.02.2001 р. період відпустки для догляду від 3 до 6 років при підрахунку «лікарняного» страхового стажу не враховують.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити