Батько у відпустці для догляду за дитиною до 6 років

Богданова Анастасія, експерт з питань оплати праці
Податки & бухоблік Липень, 2017/№ 56
В обраному У обране
Друк
У сім’ї працівника двоє дітей — 1,5 і 4 років. У відпустці для догляду за молодшою дитиною перебуває мати. Старша дитина потребує домашнього догляду згідно з медичним висновком. Чи може правом на відпустку для догляду за нею скористатися батько?

Так, може. Право батька дитини на відпустку для догляду від 3 до 6 років за медичним висновком передбачене ч. 7 ст. 179 КЗпП і п. 3 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки.

Таким правом також можуть скористатися бабуся, дід або інші родичі, що фактично доглядають за дитиною. Причому таке право не залежить від того, перебуває мати дитини у відпустці для догляду за молодшою дитиною до досягнення нею трирічного віку чи ні (див. лист Мінсоцполітики від 01.09.2011 р. № 252/13/133-11).

Відпустка для догляду за дитиною надається тривалістю, вказаною в медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною 6 років.

Якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежна), то у відпустці батько зможе перебувати до досягнення дитиною 16 років, а якщо дитині встановлена категорія «дитина-інвалід підгрупи А» — до досягнення нею 18 років (п. 3 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки).

Щоб скористатися правом на таку відпустку, батько дитини повинен надати роботодавцеві заяву та медичний висновок про необхідність у домашньому догляді за дитиною (довідку за формою № 080-1/о, затвердженою наказом МОЗ від 11.06.2012 р. № 430).

На підставі цих документів керівник підприємства видасть наказ (розпорядження) про надання працівникові відпустки для догляду від 3 до 6 років.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд