(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 55
  • № 54
  • № 53
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
24/44
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2017/№ 56

Якщо працівниця захворіла під час «дитячої» відпустки

Працівниці, що має дитину-інваліда, надана додаткова відпустка на дітей з 3 липня 2017 року. Під час цієї відпустки вона захворіла. Період хвороби — з 4 по 10 липня 2017 року. Чи має вона право на оплату лікарняного? Чи можна їй продовжити цю відпустку або перенести на інший час?

Ви, звичайно, добре знаєте, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій втраті працездатності є виданий в установленому порядку листок непрацездатності ( ч. 1 ст. 31 Закону № 1105). Те ж саме стосується й оплати перших п’яти днів хвороби працівника за рахунок коштів підприємства.

Згідно з п. 3.15 Інструкції № 455 листок непрацездатності не видається для догляду за хворою дитиною в період щорічної (основної і додаткової) відпустки, відпустки без збереження заробітної плати, частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до 3 років. Але в цій ситуації йдеться про хворобу самої працівниці під час додаткової соціальної відпустки на дітей. Тому лікарняний лист був виданий їй цілком законно.

Оплачується такий листок непрацездатності в загальному порядку: перші 5 днів хвороби за рахунок коштів роботодавця, інші — за рахунок коштів Фонду соцстраху.

І не забудьте перенести/продовжити відпустку на дітей на ту її частину, яка збіглася з хворобою працівниці. Цього вимагає ч. 7 ст. 20 Закону про відпустки.

Вибір варіанта — продовження або перенесення — працівниця повинна узгоджувати з роботодавцем. Оформляють його відповідним наказом про продовження/перенесення відпустки на дітей (підстава — заява працівниці + копія належним чином оформленого листка непрацездатності).

Зверніть увагу, якщо день початку продовженої відпустки:

1) збігся з місяцем його первісного надання, то відпускні, виплачені до початку відпустки, не перераховують. За дні хвороби працівникові виплачують лікарняні;

2) припадає на наступний місяць після його первісного надання, то доведеться розрахувати нову середню зарплату для оплати періоду продовженої відпустки.

А ось якщо відпустку переносять на інший період, «нові» відпускні потрібно буде перерахувати виходячи з нового розрахункового періоду.

додаткова відпустка на дітей, оплата лікарняного, продовження відпустки, перенесення відпустки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті