Якщо працівниця захворіла під час «дитячої» відпустки

В обраному У обране
Друк
Білова Наталя, експерт з питань оплати праці
Податки & бухоблік Липень, 2017/№ 56
Працівниці, що має дитину-інваліда, надана додаткова відпустка на дітей з 3 липня 2017 року. Під час цієї відпустки вона захворіла. Період хвороби — з 4 по 10 липня 2017 року. Чи має вона право на оплату лікарняного? Чи можна їй продовжити цю відпустку або перенести на інший час?

Ви, звичайно, добре знаєте, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій втраті працездатності є виданий в установленому порядку листок непрацездатності ( ч. 1 ст. 31 Закону № 1105). Те ж саме стосується й оплати перших п’яти днів хвороби працівника за рахунок коштів підприємства.

Згідно з п. 3.15 Інструкції № 455 листок непрацездатності не видається для догляду за хворою дитиною в період щорічної (основної і додаткової) відпустки, відпустки без збереження заробітної плати, частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до 3 років. Але в цій ситуації йдеться про хворобу самої працівниці під час додаткової соціальної відпустки на дітей. Тому лікарняний лист був виданий їй цілком законно.

Оплачується такий листок непрацездатності в загальному порядку: перші 5 днів хвороби за рахунок коштів роботодавця, інші — за рахунок коштів Фонду соцстраху.

І не забудьте перенести/продовжити відпустку на дітей на ту її частину, яка збіглася з хворобою працівниці. Цього вимагає ч. 7 ст. 20 Закону про відпустки.

Вибір варіанта — продовження або перенесення — працівниця повинна узгоджувати з роботодавцем. Оформляють його відповідним наказом про продовження/перенесення відпустки на дітей (підстава — заява працівниці + копія належним чином оформленого листка непрацездатності).

Зверніть увагу, якщо день початку продовженої відпустки:

1) збігся з місяцем його первісного надання, то відпускні, виплачені до початку відпустки, не перераховують. За дні хвороби працівникові виплачують лікарняні;

2) припадає на наступний місяць після його первісного надання, то доведеться розрахувати нову середню зарплату для оплати періоду продовженої відпустки.

А ось якщо відпустку переносять на інший період, «нові» відпускні потрібно буде перерахувати виходячи з нового розрахункового періоду.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд