Старшій дитині виповнилося 15 років: чи є право на «дитячу» відпустку?

В обраному У обране
Друк
Білова Наталя, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2017/№ 56
Старшій дитині працівниці (матері двох дітей) 9 січня 2017 року виповнилося 15 років. Чи має вона право на «дитячу» відпустку у 2017 році?

Так, у працівниці — матері двох дітей — за рік, у якому старшій дитині виповнюється 15 років, зберігається право на додаткову відпустку, передбачену ст. 1821 КЗпП і ст. 19 Закону про відпустки.

«Дитячу» додвідпустку, на відміну від щорічної відпустки, надають за календарний рік, а не відпрацьований час, підкреслює Мінпраці в листі від 22.02.2008 р. № 33/13/116-08.

Причому така відпустка надається в будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого батьком часу і дати народження дитини — до або після.

Тобто працівникові надається соцвідпустка на дітей за рік, у якому дитина досягла граничного віку для цілей визначення права на цю відпустку. І тільки з 1 січня наступного року батько втрачає право на таку відпустку.

Граничний вік, після досягнення якого дитиною її перестають ураховувати при визначенні права матері на додаткову відпустку на підставі «жінка, що має двоє дітей віком до 15 років», складає 15 років.

У цій ситуації старшій дитині працівниці виповнилося 15 років у січні 2017 року. Тому в неї як у «жінки, що має двоє дітей віком до 15 років» востаннє право на соцвідпустку на цій підставі виникає у 2017 році.

А ось права на таку соцвідпустку за 2018 рік у жінки вже не буде.

Оформити відпустку на дітей за 2017 рік працівниця може в будь-який час цього року або в подальші роки. Адже законодавство не передбачає строку давності, після якого втрачається право на соцвідпустку на дітей.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити