Якщо накопичився відпускний запас

В обраному У обране
Друк
Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2017/№ 56
Працівниця має право на додвідпустку на дітей за 2012 — 2017 роки. Проте вона ще жодного разу не ходила в таку відпустку. Чи може Держпраці при проведенні інспекції розглядати це як порушення законодавства про відпустки?

Запитання цікаве. Так що давайте розбиратися разом.

Частиною 5 ст. 11 Закону про відпустки встановлена заборона на ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років поспіль, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до 18 років і працівникам, що мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами або з особливим характером праці.

Порушення цього припису загрожує роботодавцю притягненням до фінансової відповідальності у вигляді штрафу в сумі 3200 грн. (абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП), а його посадовим особам адмінштрафом у загальному випадку в сумі від 510 до 1700 грн. (ч. 1 ст. 41 КпАП).

Проте зверніть увагу: положення ч. 5 ст. 11 Закону про відпустки стосуються виключно щорічних відпусток і не поширюється на додвідпустку на дітей, оскільки така відпустка віднесена до виду соціальних.

Більше того, додвідпустка на дітей надається в обов’язковому порядку за бажанням працівника. Тому якщо працівник, що має право на додвідпустку на дітей, не виявив бажання скористатися нею протягом декількох років, то порушення законодавства про відпустки з боку роботодавця немає і, відповідно, немає підстав для притягнення останнього до відповідальності.

Водночас, щоб не накопичувати дні додвідпустки на дітей, працівник за згодою з роботодавцем може їх усі використати в поточному році (див. листи Мінсоцполітики від 05.08.2016 р. № 435/13/116-16, від 05.06.2015 р. № 225/06/186-15).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити