(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 61
  • № 60
  • № 59
  • № 57
  • № 56
  • № 55
  • № 54
  • № 53
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/41
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2017/№ 58

Кого не можна направити у відрядження

http://tinyurl.com/y6qog4kh

Відрядження на багатьох підприємствах — не рідкість, а інколи й зовсім регулярна справа. Однак, плануючи відрядження, потрібно враховувати, що не кожного співробітника КЗпП дозволяє відряджати. Кому ж відрядження «протипоказане» законодавством? Давайте дивитися!

Кого не можна направити у відрядження

№ з/п

Категорії працівників

Коментар

1

Вагітні жінки та жінки, які мають дітей віком до 3 років (ст. 176 КЗпП)

Для зазначених категорій працівників установлено повну заборону на відрядження

2

Батьки, які мають дітей віком до 3 років і виховують їх без матері (у тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі) (ст. 1861 КЗпП)

3

Опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі дітей віком до 3 років (ст. 1861 КЗпП)

4

Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дітей-інвалідів (ст. 177 КЗпП)

Ці категорії працівників можуть бути направлені у відрядження в разі дотримання таких умов:

— від них отримано письмову згоду на відрядження;

— вони ознайомлені з правом відмови від відрядження*

5

Батьки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дітей-інвалідів і які виховують їх без матері (у тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі) (ст. 1861 КЗпП)

6

Опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі дітей віком від 3 до 14 років або дітей-інвалідів (ст. 1861 КЗпП)

7

Працівник у період його тимчасової непрацездатності

На період тимчасової непрацездатності працівнику надається листок непрацездатності, який є підставою для звільнення від роботи. Тому для залучення працівника до виконання службового доручення в період тимчасової непрацездатності немає законних підстав (див. лист Мінфіну від 20.01.2007 р. № 31-18030-07-10/854)

8

Працівник, який перебуває у відпустці

Якщо існує крайня необхідність направити у відрядження працівника, який перебуває у відпустці, то перш за все з його згоди слід видати наказ про відкликання такого працівника з відпустки**, а вже потім направити його у відрядження

* Зазначене ознайомлення можна здійснити в один із таких способів:

— надіслати працівнику повідомлення;

— уключити формулювання, що підтверджує факт ознайомлення працівника з його правом на відмову від направлення у відрядження, до заяви з вираженням згоди;

— ввести у форму наказу про направлення у відрядження додатковий реквізит «Відмітка про ознайомлення з правом на відмову від направлення у службове відрядження відповідно до КЗпП».

** Пам’ятайте: працівник може бути відкликаний з відпустки лише у випадках, передбачених ч. 3 ст. 12 Закону про відпустки (див. спецвипуск «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 32, с. 34).

Зверніть увагу: за порушення правил трудового законодавства, у тому числі за направлення у відрядження працівників, яких законом заборонено відряджати, роботодавця можуть покарати штрафними санкціями, передбаченими ст. 265 КЗпП. Крім того, посадові особи підприємств і фізособи-підприємці за таке порушення можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності на підставі ст. 41 КУпАП.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
відрядження додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті