(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/10
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2017/№ 60

Відображення ПК, якщо реєстрація ПН призупинена

Податківці призупинили реєстрацію ПН нашого постачальника. У якому періоді ми зможемо відобразити ПК, якщо в майбутньому цю ПН усе-таки зареєструють?

На жаль, у ПКУ немає прямої норми про те, у якому періоді можна збільшувати ПК за призупиненою ПН. Тому доведеться міркувати.

Як відомо, виникнення права на ПК залежить від того, своєчасно чи не своєчасно зареєстрована ПН:

— за своєчасно зареєстрованими ПН право на ПК виникає в періоді складання ПН;

— за ПН, зареєстрованими з порушенням установленого строку, право на ПК виникає в періоді їх реєстрації (п. 198.6 ПКУ).

Отже, нам потрібно з’ясувати статус призупиненої ПН у разі її розблокування і реєстрації:

чи буде вона вважатися своєчасно зареєстрованою?

Зрозуміло, жодної проблеми не буде, якщо реєстрація цієї ПН станеться до спливу граничних строків реєстрації, установлених у п. 201.10 ПКУ. Наприклад, ПН, складену, скажімо, 5 липня, подали на реєстрацію цього ж дня. Податківці призупинили її реєстрацію, і тільки, припустимо, 28 липня було прийнято рішення про розблокування та у цей же день вона була зареєстрована. У такому разі проблем зовсім немає, оскільки дата реєстрації ПН не вийшла за межі допустимого строку. А отже, покупець легко може ставити ПК у декларації за липень.

А ось як бути, якщо ПН розблоковували і зареєстрували в одному з наступних періодів, наприклад, 10 серпня?

З одного боку, строк подання декларації за липень ще не минув, з іншого — фактична реєстрація сталася в серпні. Якщо виявиться, що ПН, яка реанімується, не вважається зареєстрованою з порушенням установленого строку, то покупець має можливість поставити ПК за цією ПН у декларації за липень.

За логікою саме так і повинно бути. Судіть самі: цілком добросовісний платник податків, який не бере участі в жодних «скручуваннях», відправляє свою ПН на реєстрацію. Система, підозрюючи платника податків в усіх гріхах, призупиняє її реєстрацію. Але після надання всіх необхідних документів, ПН розблоковують і реєструють. Тобто за підсумком з’ясувалося, що операція абсолютно чиста, жодної провини в діях продавця і покупця немає. За що карати його і його покупця? Тут, радше, навпаки,потрібно карати розробників системи за те, що вона причепилася до добросовісного платника податків ☺.

На жаль, у ПКУ важко знайти норму, яка б реабілітовувала ПК покупця. Є норма стосовно переривання 365-денного строку для відображення ПК у разі зупинки реєстрації ПН: строк уривається на період зупинки реєстрації і поновлюється з дня припинення процедури зупинки (п.198.6 ПКУ). Але це зовсім інше питання.

Є норма стосовно постачальника, що звільняє від штрафів за несвоєчасну реєстрацію або нереєстрацію ПН у разі зупинки реєстрації ПН: вони не застосовуються на період зупинки реєстрації ПН до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації (пп. 1201.1 і 1201.2 ПКУ). Зверніть увагу:

сказано про незастосування штрафів, а не про те, що ПН вважається своєчасно зареєстрованою.

А переривання строку, встановлене в п. 201.10 ПКУ, стосується 365-денного строку для реєстрації, а не строків своєчасної реєстрації (та і взагалі, якщо поширювати це переривання не лише на «365 днів», а і на строки своєчасної реєстрації, навіщо тоді норма про звільнення від штрафу?).

Звідси можна дійти невтішного висновку: у ПКУ немає норми, яка б дозволила включити ПН у ПК періоду її складання, якщо після призупинення реєстрації, ПН усе-таки була розблокована і зареєстрована до граничних строків подання декларації за цей період. У нашому прикладі це означає, що покупець зможе відобразити ПК тільки в декларації за серпень. Принаймні, так буде безпечніше.

Та все ж ми сподіваємося на розуміння з боку податківців. Відтягувати ПК до періоду реєстрації ПН у разі, коли платник податків виявився абсолютно правим, не логічно і не розумно. Але тут залишається сподіватися на появу ліберального роз’яснення від контролюючих органів.

І останній момент — якщо справа стосується червневої ПН, зареєстрованої в липні, нехай навіть після 15 числа, то завдяки Закону «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових і акцизних накладних унаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж платників податків)» (законопроект № 6684, на момент підготовки номера не підписаний президентом), її можна вважати своєчасно зареєстрованою, а отже, ніщо не заважає включити її в ПК червня.

А як це зробити — читайте в наступному матеріалі. На жаль, для цього залишається зовсім небагато часу.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
податковий кредит додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті