Продаж товару після Z-звіту

В обраному У обране
Друк
Вишневський Михайло, податковий експерт
Податки & бухоблік Червень, 2017/№ 44
Наша аптека працює цілодобово. Z-звіт пробиваємо ближче до 24:00, але інколи це відбувається на 10 – 15 хвилин раніше. Нерідко покупці з’являються після оформлення Z-звіту, але до настання 0 години. Чи можна в цей час оформляти продаж і пробивати фіскальний чек? Як правило, ми просимо покупця зачекати 10 – 15 хвилин і тільки після цього оформляємо продаж.

Пункт 9 ст. 3 Закону про РРО зобов’язує щодня друкувати на РРО фіскальні звітні чеки (Z-звіти) у разі здійснення розрахункових операцій. Інакше кажучи, якщо протягом дня була здійснена хоч одна розрахункова операція, то потрібно обов’язково роздрукувати Z-звіт. Якщо розрахункових операцій не було, то Z-звіт не друкується (див. ухвалу ВАСУ від 24.01.2013 р. № К-37268/10 // «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 65, с. 39). Податківці теж із цим не сперечаються (консультація в БЗ 101.09).

Специфіку має цілодобовий режим роботи.

Податківці рекомендують друкувати Z-звіт щодня після закінчення робочої зміни, але не пізніше 24 години цього дня.

Такий висновок наведено в консультації в БЗ 109.10. Судячи з усього, він базується на нормах Вимог № 199. У цьому документі дано визначення терміна «зміна». Так, під зміною розуміється період роботи РРО від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту. А відповідно до п. 1 приміток до Вимог № 199 підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години. Такий же висновок наведено в постанові ВСУ від 14.06.2016 р.

Відмітною особливістю Z-звіту є те, що після його роздрукування відбувається обнулення інформації в оперативній пам’яті і занесення її до фіскальної пам’яті РРО.

Деякі суб’єкти підприємництва, як і ви, не ризикують продавати товар у періоді між роздрукуванням Z-звіту і 0 годин. Рекомендують покупцям зачекати 10 – 15 хвилин і після настання 0 годин відпускають товар, пробиваючи фіскальний чек. Зрозуміло, це дуже незручно для покупця.

На наш погляд, так діють або ледачі продавці, або ті, хто не до кінця розібрався в тонкощах застосування РРО.

Дійсно, якщо Z-звіт оформити несвоєчасно, то, по-перше, податківці можуть вирішити, що готівка несвоєчасно оприбуткована в касі, що випливає з частини третьої п. 2.6 Положення № 637 (ср. 025069200). А за це можливий штраф у п’ятикратному розмірі ( абзац третій п. 1 Указу № 436). Принаймні щодо нероздрукування Z-звіту податківці висловлюють таку думку в БЗ 109.20. Швидше за все, такого підходу вони дотримуватимуться, якщо Z-звіт роздруковано після 0 годин.

По-друге, податківці можуть застосувати штраф згідно з п. 9 ст. 17 Закону про РРО за неподання до органів ДФСУ копій фіскальних звітних чеків (Z-звітів) в розмірі 10 ннмг (170 грн). Про цю санкцію вони говорять при нероздрукуванні Z-звіту але в іншому документі — в ІПК від 17.05.2017 р. № 226/6/99-99-14-05-01-15/ІПК. А на касира та посадову особу може бути накладено адмінштраф за порушення порядку проведення розрахунків ( ст. 1551 КУпАП).

По-третє, РРО може бути заблокований ( п. 7 Вимог № 199). Таке можливе, якщо між оформленням Z-звітів пройде більше 24 годин. Утім, після формування Z-звіту і друку фіскального звітного чека блокування знімається.

Водночас, ніхто не заважає пробивати два і навіть більше Z-звітів в один і той самий день.

Підтверджують це й податківці в консультації БЗ 109.09. Інакше кажучи, якщо після оформлення Z-звіту, скажімо, о 23:30, з’являється покупець о 23:40, то можна відпустити товар, вибивши фіскальний чек, і після цього оформити ще один Z-звіт не пізніше 24:00.

Так, у такому разі доведеться докласти зусиль і зробити подвійну роботу щодо Z-звітів: роздрукувати, підклеїти до розділу 1 КОРО, унести запис до розділу 2 КОРО. Адже ці дії передбачені для кожного Z-звіту (консультація в БЗ 109.09). Але товар буде продано і покупець залишиться задоволеним.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд