Критерії блокування ПН затвердили!

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Червень, 2017/№ 51
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН (далі — Критерії № 567), і Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, затверджено наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567.

Увага! Наказ набув чинності з 20.06.2017 р., тобто як і передбачено у його п. 3 — з дати опублікування в бюлетені «Офіційний вісник Україні», 2017, № 48.

Відповідно з цієї ж дати податківці повинні «моніторити» ПН за вже чинними критеріями ризикованості. Щоправда, поки що — до 01.07.2017 р. — у тестовому режимі (п. 57 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ)!

Усі подробиці блокування ми обов’язково опишемо в одному з найближчих номерів. Зараз тільки виділимо основні (опустивши формульні) критерії «непотрапляння» під блокування. Увага! Їх сформулювали більш вдало порівняно з проектами. Так, під блокування не потрапляють ПН:

1) що не підлягають наданню отримувачу (покупцю) та/або складені на звільнені від ПДВ операції. Це означає, що не зупинятимуть реєстрацію ПН:

— складених на неплатників ПДВ з типом причини «02»;

— підсумкових з типом причини «11»;

— складених «на себе» (з типом причин «01», «04», «03», «05», «06», «07», «08», «09», «10», «13», «14», «15»);

— складених з позначкою «без ПДВ».

Зауважимо, що останній проектний варіант говорив тільки про ПН, оформлені на неплатника ПДВ. Отже, «вільних» від блокування ПН виявилося у рази більше;

2) якщо у платника:

обсяг постачань, зазначений у ПН, зареєстрованих в ЄРПН у поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію ПН (РК), становить менше 500 тис. грн.

і

— керівник такого платника ПДВ обіймає аналогічну посаду не більше ніж у трьох платників;

3) якщо загальна сума сплачених у 2016 році ЄСВ, а також податків і зборів (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товару на митну територію України) платником податку і його відокремленими підрозділами, що подали на реєстрацію ПН/РК, становить більше 5 млн грн. (цей критерій передбачено тільки до 01.01.2018 р.).

За свідченнями розробників цього документа, приведені у ньому критерії відсікають 98 % платників ПДВ і тільки решта 2 % перевірятимуться на ризикованість.

Не вписалися у критерії «непотрапляння»? Тобто ви з числа тих 2 % ризикованих платників? Тоді вас неодмінно перевірять на предмет ризикованості. Чого слід очікувати і чого побоюватися? В основному тут треба остерігатися невідповідності обсягів товарів/послуг на «вході» і «виході».

Отже, найближчим часом (навіть у тестовому періоді!) постарайтеся надіслати податківцям (особливо це ВАЖЛИВО для виробників і постачальників послуг) свої дані про вид діяльності і товари/послуги на «вході»/«виході» (пп. 3 і 4 Критеріїв № 567, додаток 1 до цих Критеріїв).

Увага! До 25.06.2017 р. Мінфін чекає від ДФСУ поправок і пропозицій щодо удосконалення критеріїв. Отже, можливо, і це далеко не останній варіант!

Причому далі про необхідність підправити критерії податківці будуть інформувати Мінфін щокварталу.

Адже запитань, що залишилися за бортом цього документа, ще предостатньо. Наразі зовсім незрозуміло, як чинитимуть із залишками придбаних товарів на 01.01.2017 р., адже система бачить придбання тільки з цієї дати.

Та й самі затверджені критерії моніторингу (п. 6 Критеріїв № 567) теж викликають низку спірних запитань.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити