Соцстрахівські допомоги: рівняння на 3200!

В обраному У обране
Друк
Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Березень, 2017/№ 19
Лист Мінсоцполітики від 16.02.2017 р. № 3105/0/2-17/27

висновок документа


При розрахунку обмежуючих показників за сумами лікарняних і допомоги по вагітності та пологах використовується розмір мінімальної заробітної плати, установленої в місяці настання страхового випадку (в 2017 році — 3200 грн.)

У чому сіль? Чому Мінсоцполітики знову звернуло свій погляд на обмеження за сумами соцстрахівських допомог, установлені ч. 4 ст. 19 і ч. 2 ст. 26 Закону № 1105*? Адже вони не змінювалися з моменту своєї появи на світ (тобто з 01.01.2015 р.).

* Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

Причина тому — п. 3 розд. II Закону України від 06.12.2016 р. № 1774-VIII (далі — Закон № 1774). У ньому зазначено, що мінімальна заробітна плата після набуття чинності цим Законом не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів і заробітної плати працівників та інших виплат. До внесення змін до законів України щодо незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини вона застосовується в розмірі 1600 грн.

А як ви знаєте, «верхні» спеціальні обмеження за сумами лікарняних і декретних і нижнє обмеження за сумою допомоги по вагітності та пологах прив’язані Законом № 1105 до мінімальної заробітної плати, встановленої на момент настання страхового випадку.

Чи означає це, що за страховими випадками, що настали з 01.01.2017 р., при розрахунку цих обмежень слід орієнтуватися не на мінзарплату в розмірі 3200 грн., а на суму 1600 грн.?

З цим питанням ми звернулися до фахівців Мінсоцполітики ще на початку січня цього року, тобто одразу після набуття чинності Законом № 1774. Тоді в усних консультаціях нам відповіли, що при розрахунку обмежень за сумами «непрацездатних» допомог, як і раніше, використовуємо показник мінімальної зарплати, що дорівнює з цього року 3200 грн.

Це логічно. Адже в загальному випадку роботодавець сплачує за кожного основного працівника-неінваліда ЄСВ з бази нарахування, що не може бути нижче за мінімальну зарплату (у 2017 році — 3200 грн.!!!).

На місцях фонди соцстраху виплачували лікарняні і декретні також з урахуванням обмежень, розрахованих виходячи з мінзарплати в 3200 грн. Отже, ми вирішили, що питання закрите.

Але! Раптом на «гарячу лінію» нашого видання стали надходити дзвінки читачів з тривожною інформацією про те, що Фонд соцстраху вимагає перерахувати допомогу з урахуванням обмежень, розрахованих виходячи з 1600 грн., і повернути різницю.

Звичайно, ми не могли залишитися осторонь. І знову звернулися до Мінсоцполітики. Нас завірили, що позиція відомства не змінилася. А Фонду соцстраху надіслано лист, що коментується. Причому, щоб остаточно розставити всі крапки над «і», Мінсоцполітики зазначило в ньому, що норми Закону № 1105 не вимагають унесення змін у частині незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини.

Тож щодо страхових випадків, які настали в 2017 році, при розрахунку обмежуючих показників за сумами лікарняних і декретних треба орієнтуватися на «мінімалку» в сумі 3200 грн.

Отже, якщо ви потрапили до лав тих, хто на вимогу Фонду соцстраху перерахував допомогу з урахуванням обмежень, розрахованих виходячи з 1600 грн., і повернув частину суми допомоги, звертайтеся до Фонду соцстраху. Вони зобов’язані вас дофінансувати.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити