Податки та бухгалтерський облік, березень, 2017/№ 19

 • Усім! Усім! Усім! Зустрічайте нову податкову накладну з 1 березня! З 1 березня 2017 року наказом від 23.02.2017 р. № 276 (опублікований в газеті «Урядовий кур’єр» № 39 від 28.02.2017 р., набув чинності з 1 березня) Мінфін оновив:
  — форму податкової накладної (ПН) і
  — декларацію з ПДВ,
  а також порядки їх заповнення.
 • Ліквідація основних засобів – 2016: скільки ПЗ? Лист ДФСУ від 10.02.2017 р. № 2713/6/99-99-15-03-02-15
 • У «виправляючому» РК наводимо дані «розгорнуто»: двома рядками з «-» і з «+», а не «дельту» За матеріалами категорії 101.07 Бази знань*
 • Індексація, матдопомога, відпускні… Вгадай, що «зверху» 3200? Розмір заробітної плати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижче за розмір мінімальної зарплати. Це догма. Дотримуватися її зобов’язані всі без винятку роботодавці. А якщо нарахована зарплата виявилася нижчою за «мінімалку»? Будьте ласкаві, розрахуйте і нарахуйте працівнику «трудову» доплату до рівня мінзарплати.
 • «Перехідні» лікарняні у Звіті з ЄСВ Лист ДФСУ від 02.02.2017 р. № 1925/6/99-99-13-02-01-15
 • Соцстрахівські допомоги: рівняння на 3200! Лист Мінсоцполітики від 16.02.2017 р. № 3105/0/2-17/27
 • «Перехідні» доходи і витрати: усуваємо задвоєння/відсутність Напевно всі пам’ятають, як 2015-й істотно підкоригував податковоприбутковий облік, цілком переорієнтувавши його на бухгалтерський. Утім, вже тоді окремі запитання викликали перехідні операції. Адже в деяких випадках за ними «світили» повторні доходи і витрати (після «податкових» тепер за бухобліковими правилами). І от у 2017-му все спробували врегулювати: під цей випадок прописали різниці в п. 42 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ. Про це й поговоримо.
 • Геть сумніви — нараховуємо резерви! (як сформувати резерв сумнівних боргів) Тему формування резервів сумнівних боргів (РСБ) ви мали можливість вивчити неодноразово*. Але, як показує практика, інтерес до неї не вщухає. Тому сьогодні ще раз зупинимося на основних правилах, які знадобляться при нарахуванні РСБ. А заразом акцентуємо вашу увагу на відповідальності за його нестворення.
 • Метод участі в капіталі: інвесторам на замітку Звичайно ж, інвестиційний клімат в Україні переживає не найкращі часи. Та все ж процес якось іде. Прагнучи перейти на черговий рівень розвитку, бізнесмени йдуть на ризик і вкладають свої кровно зароблені в нове діло. Таке вкладення вільних коштів у цінні папери (частки у статутному капіталі) інших підприємств для отримання доходу протягом певного періоду часу і називають фінансовими інвестиціями. Бухгалтерський і податковий облік таких інвестицій залежить від їх виду і мети придбання. Найбільший інтерес і чимало запитань викликає облік фінінвестицій за методом участі в капіталі. Саме про нього ми сьогодні й поговоримо.
 • Лікарняні і тріо ПДФО, ВЗ, ЄСВ Виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю — це тема, про яку можна говорити годинами. Ось і ми як не прагнули «втиснути» її в межі одного номера*, нічого у нас не вийшло. Тому сьогодні продовжимо розмову про лікарняні. Пропонуємо поговорити про те, як ці виплати оподатковувати і відображати у формі № 1ДФ і ЄСВ-звітності.
 • Допомога по вагітності та пологах: оподатковуємо та відображаємо у звітності Допомога по вагітності та пологах — виплата, з якою не часто стикаються бухгалтери. Чи потрібно її обкладати ПДФО, ВЗ і ЄСВ? Як правильно відобразити допомогу в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ і ЄСВ-звітності? Розкласти все по поличках вам допоможе ця стаття.
 • Вояж містом… робочий і не тільки Вам цікаво знати все про поїздки коштом підприємства? Сьогодні розпочнемо з поїздок міським транспортом (метро, трамвай, тролейбус, автобус, маршрутка). Не залишимо без уваги і комфортне таксі. Міський транспорт ми виокремили неспроста. Його плюси — доступність, простота розрахунків за проїзд, навіть можливість купівлі проїзних. До того ж, цією категорією транспорту працівники можуть інтенсивно користуватися не лише при виконанні «робочих» доручень (у тому числі відряджень), але й при «бонусних» поїздках на роботу/з роботи. Ось і розберемося з тим, як же компенсувати працівникові витрати на міський транспорт, обкласти їх податками і відобразити в обліку.
 • Податкові консультації: до і після 1 квітня Пригадайте, скільки разів вас виручала податкова консультація? Про «магічну захисну силу» цього документа ходять легенди. За усталеною традицією, 2017 рік приніс зміни, які торкнулися й консультацій податківців. Про них ви, звичайно, вже знаєте*. Наберуть вони чинності з 1 квітня, що дуже навіть символічно. У цій статті розберемося детальніше, яка наразі склалася ситуація з податковими консультаціями і що необхідно врахувати після дня «Х»?
 • Лікарняні на межі: пам’ятаємо про спецобмеження Працівник, який був прийнятий на роботу з 3 січня 2017 року, захворів 24 лютого. Згідно з відомостями, що містяться в персоніфікованій системі (надана довідка за формою № ОК-7 з Пенсійного фонду + відомості з ЄСВ-звітності роботодавця), на момент настання непрацездатності його страховий стаж за останні 12 місяців — менше 6 місяців. Загальний страховий стаж — 7 років.
  Чому дорівнює розрахунковий період для розрахунку лікарняних? Який показник мінімальної заробітної плати — 3200 грн. або 1600 грн. — використовувати для розрахунку обмежуючого показника? Який алгоритм розрахунку лікарняних у цьому випадку?
 • Чи «підтвердний» чек ПТКС? Підзвітна особа сплатила готівкою борг підприємства перед обленерго через айбокс і додала до авансового звіту відповідний чек. Чи можна відшкодувати їй витрати на підставі такого чека?
 • Бухгалтерський тест за лютий Для бухгалтера головне — впевненість. Зрозуміло, коли під рукою підшивка журналу або «ай-фактор» — немає проблем. Але інколи відповідь потрібна миттєво. А давайте суто між нами перевіримо, як добре «зайшли» теми лютневих номерів.
Перейти до номеру
 • № 26
 • № 25
 • № 24
 • № 23
 • № 22
 • № 21
 • № 20
 • № 18
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить