(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 19
  • № 18
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 14
  • № 13
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/21
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Березень , 2017/№ 20

Переробку сировини нерезидента здійснює субпідрядник: яка ставка ПДВ у першого виконавця?

Підприємство — нерезидент передає резиденту-виконавцю давальницьку сировину на переробку. У свою чергу виконавець сам переробку не здійснює, а передає сировину субвиконавцю, який і виробляє продукцію із ввезеної сировини. Після цього субвиконавець повертає готову продукцію першому виконавцю, який вивозить її замовнику за межі митної території України. Чи має в цьому випадку перший виконавець право на застосування ставки ПДВ 0 %?

Згідно з п.п. «б» п.п. 195.1.3 ПКУ за нульовою ставкою оподатковуються послуги, що передбачають роботи з рухомим майном, заздалегідь увезеним на митну територію України для виконання таких робіт і вивезеним за межі митної території України платником, який виконував такі роботи, або отримувачем-нерезидентом. При цьому до робіт з рухомим майном належить, зокрема, постачання послуг з переробки давальницької сировини.

І тут сумніви, що прозвучали в запитанні, стають зрозумілі: раптом підприємство, яке самостійно не здійснює переробку давальницької сировини, а залучає до цього сторонню організацію, не «заслужило» на право на нульову ставку, оскільки власними силами не виконує «робіт з рухомим майном»?

Як ми вже неодноразово згадували, договір на переробку давальницької сировини за своєю суттю є договором підряду, тому до нього можна застосовувати норми гл. 61 ЦКУ. Як передбачено в ч. 1 ст. 838 ЦКУ, підрядник має право залучати до виконання робіт інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їх роботи.

Про те саме говорить і МКУ. Як зазначено в ч. 3 ст. 150 МКУ, переробкою може займатися підприємство, що здійснює ввезення товарів, самостійно, а може залучати до цього сторонні підприємства. Такі субпідрядники можуть виконувати як окремі операції з переробки давальницької сировини, так і взагалі весь цикл переробки, за дорученням підприємства, якому видано дозвіл на переробку.

Звідси можемо зробити проміжний висновок: чинне законодавство не проти розширення схеми «замовник — переробник» за рахунок уключення до неї одного або навіть декількох субпідрядників. При цьому саме перший підрядник (виконавець) нестиме відповідальність перед замовником за результати робіт на всіх етапах виробництва готової продукції. А отже, участь такого підприємства в постачанні послуг з переробки давальницької сировини, на наш погляд, безперечна.

Ну й, нарешті, останній аргумент. Як зазначається у визначенні операцій з давальницькою сировиною, що наведено в п.п. 14.1.134 ПКУ, до них належать, зокрема, операції з переробки (обробки, збагачення або використання) давальницької сировини (незалежно від кількості замовників і виконавців, а також етапів (операцій)) з метою отримання готової продукції за відповідну плату.

Як бачите, згідно з вимогами ПКУ нульова ставка застосовується незалежно від кількості замовників і виконавців операцій з давальницькою сировиною.

А отже, перший виконавець в описаній у запитанні схемі має повне право на пільгову ставку оподаткування

Тут головне — дотримати дві обов’язкові умови:

підприємство-виконавець повинно мати договір з нерезидентом про переробку давальницької сировини на території України і дозвіл, отриманий при ввезенні сировини, в якому фігурують необхідні дані про обсяг і строки вивезення ГП з України;

— готова продукція, отримана в результаті переробки давальницької сировини, має бути вивезена з території України (якщо такого вивезення не буде, то і права на нульову ставку не виникне).

Крім того, щоб уникнути проблем, не забудьте також оформити на свого субпідрядника окремий Дозвіл або включіть його до основного Дозволу (див. с. 14).

Аналогічну точку зору податківці висловлювали ще в листі ДПАУ від 03.08.2011 р. № 14015/6/16-1515-06.

переробка давальницької сировини, субпідрядник, ставка ПДВ, нерезидент додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті