(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 24
  • № 23
  • № 22
  • № 21
  • № 20
  • № 19
  • № 18
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/20
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Березень , 2017/№ 25

Працівниця служить за контрактом

На підприємстві працює жінка, яка наразі проходить військову службу за контрактом. У зв’язку з цим за місцем роботи ця працівниця звільнена від виконання посадових обов’язків, але за нею зберігаються місце роботи (посада) і середній заробіток. Перебуваючи на військовій службі, вона завагітніла та пішла в декретну відпустку, що оплачується їй за місцем служби в її військовій частині. Чи зобов’язане підприємство продовжувати зберігати середній заробіток згідно зі ст. 119 КЗпП?

У ч. 3 ст. 119 КЗпП (у редакції, що діє з 07.01.2017 р.) зазначено: «За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації <…>, у яких вони працювали на час призову». Зауважимо, що аналогічний припис щодо працівників, які проходять військову службу за контрактом, передбачала й попередня редакція норми ч. 3 ст. 119 КЗпП.

Виходить: на час проходження працівником військової служби за контрактом, укладеним під час дії особливого періоду, роботодавець зобов’язаний зберігати місце роботи/посаду і середній заробіток до закінчення особливого періоду або до фактичного звільнення з військової служби (у тому числі у зв’язку із закінченням строку дії контракту).

Зауважимо, що Міноборони в листах від 18.10.2016 р. № 322/2/6917 і від 20.10.2016 р. № 316/1/906 зазначало, що наразі діє особливий період. Отже, роботодавець зобов’язаний забезпечити реалізацію гарантій ч. 3 ст. 119 КЗпП, зокрема, щодо працівників, які проходять військову службу за контрактами.

Тепер переходимо до ситуації, наведеної в запитанні.

Увага! За працівницею, яка під час проходження військової служби за контрактом, укладеним в особливий період, завагітніла і народила, роботодавець повинен зберігати місце роботи/посаду і середній заробіток до закінчення особливого періоду або до фактичного звільнення з військової служби (у тому числі у зв’язку із закінченням строку дії контракту)

Тобто за місцем роботи за такою працівницею зберігаються всі гарантії, передбачені ч. 3 ст. 119 КЗпП. При цьому у роботодавця на підставі відповідного наказу працівниця вважається такою, що увільнена від виконання своїх посадових обов’язків у зв’язку з проходженням військової служби за контрактом (до закінчення особливого періоду або до фактичного звільнення з військової служби (у тому числі у зв’язку із закінченням строку дії контракту)).

Уже після фактичного звільнення такої працівниці з військової служби постане питання про подальше її відповідне оформлення за місцем роботи: оформлення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років або відпустки без збереження зарплати до досягнення дитиною 6 років (на підставі медичного висновку), або працівниця повернеться до виконання своїх посадових обов’язків.

військова служба за контрактом, збереження місця роботи, збереження середнього заробітку, декретна відпустка додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті