(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 24
  • № 23
  • № 22
  • № 21
  • № 20
  • № 19
  • № 18
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/20
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Березень , 2017/№ 25

Як оплатити працю відповідального за військовий облік

Військовий облік призовників і військовозобов’язаних обов’язково повинні вести установи, підприємства, держоргани, органи місцевого самоврядування. Зараз його ведення здійснюють за новими правилами*. Проте окремі аспекти залишилися непорушними — ведення військового обліку покладають на окремого спеціаліста або спеціаліста кадрової служби. Чи змінився підхід в оплаті праці за ведення військового обліку з приходом нових правил його організації? Про це розповімо далі.

* Ви вже знаєте про це з «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 9, с. 38.

Спершу зазначимо, що в питанні ведення військового обліку за місцем роботи з 19.12.2016 р. слід керуватися новим Порядком, затвердженим постановою КМУ від 07.12.2016 р. № 921 (далі — Порядок № 921). Із зазначеної дати не застосовується Положення, затверджене постановою КМУ від 09.06.94 р. № 377, яким керувалися раніше, оскільки воно втратило силу.

Штатні одиниці для ведення військового обліку

У п. 10 Порядку № 921 зазначено кількість штатних одиниць, що вводиться для ведення військового обліку на підприємствах. Вона залежить від чисельності призовників і військовозобов’язаних, що працюють на конкретному підприємстві (див. таблицю нижче).

Кількість призовників і військовозобов’язаних на військовому обліку*

Кількість осіб, які здійснюють ведення військового обліку**

У держоргані (згідно з п. 1 Порядку № 921 під держорганом у контексті цього Порядку слід розуміти центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші держоргани, виконавчі комітети сільських, селищних і міських рад):

від 500 до 1000

1

від 1000 до 2000

2

на кожні наступні 1000

по 1 особі додатково

В установах, організаціях, на підприємствах та в навчальних закладах (незалежно від підпорядкування та форми власності):

від 500 до 2000

1

від 2000 до 4000

2

від 4000 до 7000

3

на кожні наступні 3000

по 1 особі додатково

* Для цілей визначення кількості осіб, відповідальних за ведення військового обліку, враховується кількість призовників і військовозобов’язаних станом на 1 січня поточного року (п. 12 Порядку № 921).

** Аналогічна кількість осіб, які здійснюють ведення військового обліку за місцем роботи, передбачалася і п. 12 Положення № 377.

Якщо на підприємстві є двоє або більше працівників, відповідальних за ведення військового обліку, їх об’єднують в окремий військово-обліковий підрозділ (відділ, сектор, групу тощо). Про це зазначено в абзаці другому п. 12 Порядку № 921.

Резюмуємо: за наявності на підприємстві більше 500 призовників і військовозобов’язаних до їх штату вводиться посада працівника, відповідального за ведення військового обліку. Причому здійснення цієї функції — його основний обов’язок. А ось кількість таких посад (працівників) залежить від чисельності призовників і військовозобов’язаних, військовий облік щодо яких зобов’язаний вести роботодавець. Посадовий оклад працівника, відповідального за ведення військового обліку, установлюють на рівні посадового окладу спеціаліста кадрової служби (п. 13 Порядку № 921).

Проте на практиці кількість призовників і військовозобов’язаних, як правило, становить менше 500 осіб. Як бути в такому разі?

У п. 11 Порядку № 921 зазначено: за наявності на військовому обліку на підприємстві менше 500 призовників і військовозобов’язаних обов’язки з ведення військового обліку покладаються на посадову особу кадрового підрозділу або служби управління персоналом. Тобто, по суті, у такому разі веденням військового обліку займається кадровик.

При цьому п. 11 Порядку № 921 передбачає встановлення кадровикам з функціями з ведення військового обліку доплати в розмірі до 50 % посадового окладу.

Увага! Доплата за ведення військового обліку не призначається держслужбовцям. Про це зазначено в п. 11 Порядку № 921. Як стимулюючі виплати за додаткове навантаження у зв’язку з веденням військового обліку держслужбовцям можуть виплачувати надбавку за інтенсивність праці або надбавку за виконання особливо важливої роботи згідно з Положенням про застосування стимулюючих виплат державним службовцям, затвердженим постановою КМУ від 18.01.2017 р. № 15, премії згідно з Положенням про преміювання, затвердженим у держоргані.

Утім, навіть і іншим спеціалістам (не держслужбовцям), одним з обов’язків яких є ведення військового обліку, не завжди належить доплата, передбачена Порядком № 921. Причини — далі.

Коли не належить доплата за ведення військового обліку

Якщо посадова інструкція спеціаліста кадрової служби містить обов’язок з ведення військового обліку, то доплата, передбачена п. 11 Порядку № 921, такому кадровику не виплачується. Пояснюється це тим, що в цьому випадку спеціаліст кадрової служби при веденні військового обліку виконує свої безпосередні обов’язки, зазначені в посадовій інструкції, і отримує відповідну оплату, що вже враховує здійснення зазначеної функції.

При цьому наявність у посадовій інструкції спеціаліста кадрової служби обов’язку з ведення військового обліку цілком обґрунтована. Річ у тім, що до обов’язків за посадою «інспектор з кадрів» входять, зокрема, функції з ведення обліку особового складу установи, формування та ведення особових справ працівників (у тому числі й заповнення особових карток). Тоді як однією із складових ведення військового обліку і є заповнення розділу про військовий облік особової картки працівника.

Установлюємо доплату за ведення військового обліку

Якщо посадова інструкція спеціаліста кадрової служби або іншого працівника не передбачає ведення військового обліку, то йому допустимо встановити доплату в розмірі до 50 % посадового окладу.

Увага! Конкретний розмір доплати за ведення військового обліку (у граничному розмірі — до 50 % посадового окладу) визначає керівник залежно від фактичної чисельності призовників і військовозобов’язаних, що й визначає навантаження відповідного спеціаліста з цього завдання.

Якщо посада спеціаліста з «військово-обліковими» функціями є вакантною, у такому разі можна скористатися варіантами виконання обов’язків за вакантною посадою — суміщення професій (посад) або збільшення обсягу виконуваних робіт.

висновки

  • За наявності на військовому обліку більше 500 призовників і військовозобов’язаних вводиться посада спеціаліста з ведення військового обліку. За такою посадою оклад установлюють на рівні посадового окладу спеціаліста кадрової служби.
  • Якщо на військовому обліку перебуває менше 500 призовників і військовозобов’язаних, то обов’язки з ведення військового обліку, як правило, покладають на спеціаліста кадрової служби. Йому здійснюють доплату за ведення військового обліку тільки в тому випадку, якщо обов’язок з ведення військового обліку не зафіксований у його посадовій інструкції.
  • Держслужбовцям не виплачують доплату за ведення військового обліку.
військовий облік, ведення військового обліку, оплата праці спеціаліста додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті