(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/12
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2017/№ 37

З 18 % на 9 %. Дивіденди в ф. № 1ДФ за 1 квартал

http://tinyurl.com/y28moyss
Ми вже писали про те, що 15.04.2017 р. набув чинності Закон України від 23.03.2017 р. № 1989-VIII, яким, зокрема, усунені деякі протиріччя в Податковому кодексі України (далі — ПКУ). Завдяки йому «заднім» числом (з 01.01.2017 р.) встановили половинну ставку ПДФО (9 %) для оподаткування дивідендів, що виплачуються підприємствами-єдиноподатниками засновникам-фізособам.

На сайті Офісу великих платників податків ДФС з’явилося роз’яснення, що таким підприємствам у ф. № 1ДФ за 1 квартал 2017 року треба показувати утримання ПДФО за ставкою 9 %. Якщо ж податковий агент вкаже утримання податку з 18 %, то він повинен буде подати «уточненку» і отримає штраф в 510 грн.

Але (!) консультанти Контакт-центру ДФСУ позицію своїх колег не підтвердили. З їх усних роз’яснень випливає, що поки це питання залишається відкритим, позиція податківців не сформована.

Ми, зі свого боку, категорично не згодні з озвученим вище роз’ясненням Офісу великих платників. Вважаємо, що у ф. № 1ДФ за 1 квартал 2017 року слід відображати фактично утримані з дивідендів і сплачені до бюджету суми ПДФО за ставкою 18 %.

Наші аргументи такі. Незважаючи на те, що ф. № 1ДФ є податковою декларацією, по ній не відбувається узгодження податкових зобов’язань. Зобов’язання з ПДФО узгоджуються в момент виникнення податкового зобов’язання, який визначається за календарною датою, встановленою розд. IV ПКУ для граничного строку сплати ПДФО до відповідного бюджету (див. п. 54.2 ПКУ). Тобто, по суті, Податковий розрахунок відображає фактично здійснені події.

У момент нарахування/виплати дивідендів в 1 кварталі 2017 року узгодження зобов’язань з ПДФО відбувалося виходячи зі ставки податку, що діяла на той момент — 18 %, що і слід відобразити у ф. № 1ДФ за 1 квартал 2017 року.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
дивіденди, ПДФО, форма № 1ДФ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті