(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 35-36
  • № 34
  • № 33
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/15
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2017/№ 41

«Рубль — штучка, три рубля — кучка»*, або Одиниця виміру товару придбаного і проданого

За матеріалами категорії 101.16 Бази знань**

* Із к/ф «Спортлото-82».

** Див. на сайті ДФСУ (zir.sfs.gov.ua) у розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс».

висновок документа


Одиниця виміру, вказана у графі 4 податкової накладної (ПН), складеної на операцію з постачання товару, може відрізнятися від одиниці виміру, що вказана у ПН, отриманій платником податку при придбанні такого товару

У цій консультації податківці торкнулися цікавого питання. Cтосується воно ситуації, коли платник придбаває товар, а потім продає його. При придбанні товару платник отримує ПН, у якій зазначено певну одиницю виміру (наприклад, кг) і її код. Чи зобов’язані платники ПДВ на усіх подальших етапах постачання цього товару незмінно зазначати саме цю, «первісну» одиницю виміру (як це відбувається, наприклад, із кодом УКТ ЗЕД)? Чи в подальшому можна змінити одиницю виміру на іншу?

Податківці справедливо зазначили, що постачання товару, ціну якого при придбанні було встановлено, наприклад, за вагову одиницю (кілограм, тонну тощо), може здійснюватися за ціною за кількісну одиницю (штуку тощо) такого товару. Тож якщо підприємство придбало товар на вагу, а потім продає його поштучно — цілком допускається у «вихідній» ПН зазначати іншу одиницю виміру, ніж зазначена у «вхідній» ПН. Тим більше, що і у первинних документах на постачання товару в такому випадку буде вже «нова» одиниця виміру.

Наголошуємо: тут не обов’язково ідеться про розфасування товару із великих мішків у дрібні пакети чи щось таке. Пам’ятаєте, як у добре знаному нами усіма фільмі «Спортлото-82» компаньйони Сан Санич і Степан купували апельсини по два рублі за кілограм, потім везли їх на курорт і продавали по рублю за штуку? Так от, те, що вважалося напівкриміналом у часи «соцреалізму», у часи нашого капіталізму стало нормою. Для нас вже стало звичним, що ананаси, гранати, помело та інші екзотичні фрукти у нас часто продають не на вагу, а поштучно. Це не заборонено. Вільні ціни встановлюються суб’єктами господарювання самостійно за згодою сторін на всі товари, крім тих, щодо яких здійснюється державне регулювання цін (ч. 1 ст. 11 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 21.06.2012 р. № 5007-VI). І немає жодних вимог, аби встановлювати ціну на придбаний товар тільки за ту одиницю виміру, яку встановив постачальник. А що не заборонено — те дозволено ☺.

Тож подякуємо податківцям і висловимо побажання, аби і до усіх інших запитань платників фіскали ставилися так само розважливо, як до цього.

податкова накладна, постачання товару, одиниця виміру, придбання товару додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ми сподіваємося, що ця стаття була для Вас корисною.

Щоб отримати можливість читати журнал «Податки та бухгалтерський облік» повністю в будь-який час і з будь-якого носія, просто оформіть передплату на видання!

 

Передплата на «Податки та бухгалтерський облік» це:

  • доступ до всіх номерів журналу та фахової літератури в будь-який час
  • читання журналу з будь-яких електронних носіїв
  • можливість обговорювати і ставити запитання експертам редакції абсолютно безкоштовно.

Передплатити «Податки та бухгалтерський облік»

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.