Парламент ухвалив пенсійну реформу

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2017/№ 81
Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (базовий законопроект від 22.06.2017 р. № 6614).

Окрім реформи системи пенсійного страхування (про основні принципи якої ми розповімо найближчим часом), зазначений Закон уносить певні зміни до законів України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

1. Максимальна база нарахування ЄСВ становитиме 15 розмірів мінзарплати замість нинішніх 25 розмірів прожитмінімуму.

2. Платниками ЄСВ також виступатимуть члени фермерського господарства (ФГ), якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

3. Підприємці та члени ФГ звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком, є особами з інвалідністю або досягли віку, установленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», і отримують пенсію або соціальну допомогу.

4. Платники єдиного податку першої групи втрачають право на сплату 0,5 мінімального страхового внеску. А отже, сплачуватимуть його в мінімальному розмірі, як і решта підприємців.

Самозайняті особи, а також члени ФГ сплачуватимуть ЄСВ щоквартально до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити