(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 80
  • № 79
  • № 78
  • № 77
  • № 76
  • № 75
  • № 74
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/15
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Жовтень , 2017/№ 81

Оренда приміщення у ФОП: як оподатковувати компенсацію за компослуги?

ДФСУ у листі від 20.09.2017 р. № 2003/Х/99-99-13-01-02-14/ІПК зазначає, що орендна плата, яку отримує фізична особа — підприємець (ФОП) — орендодавець від орендаря на підставі договору оренди, включається до складу доходу ФОП.

У разі відшкодування орендарем витрат на оплату спожитих комунальних послуг (опалення, електричної енергії, водопостачання, водовідведення) на підставі укладених договорів між надавачами послуг та фізичною особою такі доходи не є доходами від здійснення підприємницької діяльності ФОП та включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи згідно зі ст. 164 ПКУ.

Це означає, що з доходів у вигляді компенсації комунальних платежів орендар як податковий агент має утримати податок на доходи й військовий збір.

ФОП-орендодавець, орендна плата, договір оренди, включення до доходу, компенсація комунальних платежів, податок на доходи, військовий збір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті