Безоплатна передача: скільки ж урешті-решт разів нараховувати ПДВ?!

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2017/№ 85
У листі Офісу ВПП ДФС від 11.10.2017 р. № 2204/ІПК/28-10-01-03-11 податківці надали таке роз’яснення порядку обкладення ПДВ операцій із безоплатної передачі товарів/послуг.

Операція з безоплатної передачі товарів є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується у загальновстановленому порядку, крім випадків, коли така операція не звільнена від оподаткування ПДВ.

З огляду на це при здійсненні такої операції п. 198.5 ПКУ не застосовується, а податковий кредит (ПК), сформований платником податку при придбанні товарів, що передаються, не коригується.

Якщо придбані товари/послуги, за якими суми ПДВ були включені до складу ПК, передаються благодійним організаціям (така передача відповідно до п.п. 197.1.15 ПКУ звільнена від оподаткування ПДВ), то за такими товарами/послугами слід визначити податкові зобов’язання (ПЗ) на підставі п. 198.5 Кодексу виходячи з вартості їх придбання.

Таким чином, при проведенні операції з безоплатної передачі товарів ПЗ нараховуються один раз на підставі відповідних норм ПКУ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити