(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/11
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Жовтень , 2017/№ 85

Безоплатна передача: скільки ж урешті-решт разів нараховувати ПДВ?!

У листі Офісу ВПП ДФС від 11.10.2017 р. № 2204/ІПК/28-10-01-03-11 податківці надали таке роз’яснення порядку обкладення ПДВ операцій із безоплатної передачі товарів/послуг.

Операція з безоплатної передачі товарів є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується у загальновстановленому порядку, крім випадків, коли така операція не звільнена від оподаткування ПДВ.

З огляду на це при здійсненні такої операції п. 198.5 ПКУ не застосовується, а податковий кредит (ПК), сформований платником податку при придбанні товарів, що передаються, не коригується.

Якщо придбані товари/послуги, за якими суми ПДВ були включені до складу ПК, передаються благодійним організаціям (така передача відповідно до п.п. 197.1.15 ПКУ звільнена від оподаткування ПДВ), то за такими товарами/послугами слід визначити податкові зобов’язання (ПЗ) на підставі п. 198.5 Кодексу виходячи з вартості їх придбання.

Таким чином, при проведенні операції з безоплатної передачі товарів ПЗ нараховуються один раз на підставі відповідних норм ПКУ.

безоплатна передача, оподаткування ПДВ, податковий кредит, податкові зобов’язання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті