Медреформа: що на нас очікує

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2017/№ 87
ВРУ надала старт медичній реформі, ухваливши законопроект від 10.04.2017 р. № 6327, що декларує докорінні зміни у системі охорони здоров’я. У першому читанні парламентарі також проголосували за законопроект від 21.06.2017 р. № 6604, що забезпечує фінансування реалізації медичної реформи з державного бюджету.

Це означає, що з 2018 року в Україні починає працювати національна страхова система, яка буде покривати лікування кожного українця. Медична реформа розпочнеться зі змін фінансування первинної медичної допомоги.

Українці мають обрати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей та підписати з ним прямі угоди з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою. Якщо пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він зможе його поміняти. Сімейні лікарі видаватимуть довідки в дитячий садок, школу, басейн. Прив’язка до місця проживання скасовується.

Нова модель фінансування для закладів спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги запрацює з 2020 року. Проте у 2018-2019 рр. певні послуги будуть фінансуватися у рамках пілотних проектів.

Закон почне діяти після підписання його Президентом України.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити