Зведена ПН при комісійних операціях

В обраному У обране
Друк
Нестеренко Максим, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Вересень, 2017/№ 78
Підприємство уклало договір комісії на продаж. Договором передбачене передання товару комісіонеру партіями кілька разів на місяць протягом року. Чи має право комітент на такі передачі складати зведені податкові накладні?

Так, може. Адже загальновідомо, що передача комітентом своїх товарів комісіонеру є постачання товарів для цілей ПДВ (п.п. 14.1.191 ПКУ). А якщо така передача відбувається кілька разів на місяць, то це цілком відповідає визначенню ритмічного постачання. Адже ритмічним вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць (абзац шостий п. 201.4 ПКУ).

Оскільки має місце ритмічне постачання, можемо застосувати положення абзаців другого, третього і четвертого все того ж п. 201.4 ПКУ. Згідно із зазначеними нормами на ритмічне постачання можна складати зведені податкові накладні. Причому якщо комітент одночасно передає товари на продаж кільком комісіонерам, йому варто знати:

— якщо комісіонери — платники ПДВ, зведена податкова накладна складатиметься:

1) окремо на кожного комісіонера;

2) не пізніше останнього дня місяця;

3) міститиме весь обсяг постачання товарів, переданих такому комісіонеру за місяць;

— якщо комісіонери — неплатники ПДВ, зведена податкова накладна складатиметься:

1) одна на всіх комісіонерів — неплатників ПДВ;

2) не пізніше останнього дня місяця;

3) міститиме весь обсяг постачання товарів, переданих комісіонерам — неплатникам ПДВ за звітний місяць.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити