Відпустка солдата підприємства

В обраному У обране
Друк
Калашникова Лілія, податковий експерт, Костенко Ніна, експерт з питань оплати праці, Соломіна Марія, податковий експерт, Ушакова Лілія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Квітень, 2018/№ 30
За працівником, який прийнятий на військову службу за контрактом, на підприємстві зберігається робоче місце і виплачується середній заробіток уже 3 роки. Чи правда, що за цей час йому ще й відпустка належна?

Так, період, протягом якого на вашому підприємстві відповідно до ч. 3 ст. 119 КЗпП зберігалися за працівником робоче місце і середній заробіток, включається в стаж роботи, що надає право на щорічну основну відпустку. Це прямо випливає з положень п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки.

Іншим словами, поки солдат підприємства служить, його відпускний запас поповнюється.

При цьому врахуйте, що строк давності, після якого працівник втрачав би право на щорічну відпустку, законодавством не передбачений.

Отже, вихід один: акуратно підраховувати зароблені ним дні щорічної відпустки. Повернеться на рідне підприємство — надасте невикористані дні щорічної відпустки.

Якщо ж працівник вирішив звільнитися — виплатіть компенсацію.

«Забувати» про відпустку не рекомендуємо. Адже строк давності за зарплатою (а відпускні входять до фонду додаткової заробітної плати) трудовим законодавством не встановлений.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити