Графік і «хвости»

Калашникова Лілія, податковий експерт, Костенко Ніна, експерт з питань оплати праці, Соломіна Марія, податковий експерт, Ушакова Лілія, податковий експерт
Податки & бухоблік Квітень, 2018/№ 30
В обраному У обране
Друк
Які відпустки потрібно відображати в графіку відпусток? У працівника є невикористані відпустки за минулі роки. Чи потрібно відображати їх у графіку відпусток на поточній рік?

У графіку відпусток має сенс зазначати разом зі щорічними основними і додатковими відпустками поточного року;

— додаткові відпустки працівникам, що мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А I групи (далі — відпустка на дітей) (ст. 19 Закону про відпустки, лист Мінсоцполітики від 06.02.2018 р. № 204/0/101-18/284);

— щорічні відпустки і відпустки на дітей, не використані в минулому році (у минулих роках). Проте попереджаємо: ст. 11 Закону про відпустки забороняє не надавати щорічні відпустки повної тривалості протягом двох років поспіль, а також не надавати їх протягом робочого року особам віком до 18 років і працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами або з особливим характером праці.

Важливо! Якщо відпустка ділиться на частини — це також зазначають у графіку.

А ось навчальні відпустки в графіку відпусток не відображають. Адже початок такої відпустки не залежить ні від інтересів виробництва, ні від бажання працівника. Конкретний період навчальної відпустки буде зазначений у довідці-виклику на сесію.

До речі, графік відпусток складають щодо всіх працівників: як зайнятих за основним місцем роботи, так і сумісників. А ось осіб, які працюють за цивільно-правовим договором, у графік не включають, оскільки щорічна оплачувана відпустка їм не належна.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд