«Пільговики» і графік відпусток

Калашникова Лілія, податковий експерт, Костенко Ніна, експерт з питань оплати праці, Соломіна Марія, податковий експерт, Ушакова Лілія, податковий експерт
Податки & бухоблік Квітень, 2018/№ 30
В обраному У обране
Друк
Чи можна відмовити працівниці-«пільговикові» в перенесенні щорічної відпустки у зв’язку з тим, що первісний період її виходу в таку відпустку був із нею погоджений і графік відпусток уже затверджений директором підприємства?

Розпочнемо з того, що графік відпусток — це не статичний документ. Підприємство (зазвичай, відділ кадрів) з ним працює протягом усього календарного року.

Тому незважаючи на те, що затверджений графік надання відпусток обов’язковий як для працівників, так і для їх роботодавця, іноді в нього доводиться вносити зміни. Проте такі зміни можливі виключно після їх погодження усіма зацікавленими сторонами.

Важливо! Якщо «пересунути» щорічну відпустку на інші дати вирішив працівник-«пільговик», роботодавцеві доведеться внести зміни в графік відпусток.

Відмовити працівникові-«пільговику» в перенесенні щорічної відпустки роботодавець не може

Зазначимо, що до «пільгових» категорій, які за бажання можуть піти в щорічну відпустку в зручний для них час, належать (див. ч. 13 ст. 10 Закону про відпустки):

— працівники віком до вісімнадцяти років;

— працівники з інвалідністю;

— жінки перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї;

— жінки, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;

— одинокі матері (батьки), які виховують дитину без батька (матері); опікуни, піклувальники або інші одинокі особи, які фактично виховують одну або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків;

— дружини (чоловіки) військовослужбовців;

— ветерани праці та особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

— ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-XII (ср. 025069200);

— батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу;

— працівники в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.

Та і звичайним працівникам відпустка може бути перенесена за певних обставин, наприклад, якщо трапилася нагода отримати путівку на санаторно-курортне лікування. Тоді діють так:

1) працівник подає керівникові підприємства заяву про надання відпустки, погоджену зі своїм безпосереднім керівником. У заяві він зазначає бажану дату виходу у відпустку, її тривалість і причини перенесення (якщо працівник не належить до перелічених вище «пільгових» категорій). Текст заяви може бути таким: «Прошу надати мені щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарні дні з 2 травня 2018 року у зв’язку з придбанням путівки на відпочинок».

Звертаємо увагу: самостійно вирішувати питання про перенесення відпустки працівник не має права (див. лист Мінсоцполітики від 31.01.2012 р. № 30/13/133-12). Це справедливо і в ситуації з працівниками-«пільговиками». Незважаючи на свої привілеї, такі товариші все одно зобов’язані повідомити роботодавця про бажаний період відпустки. Інакше самовільний вихід у відпустку може бути розцінений як порушення трудової дисципліни;

2) відповідно до резолюції керівника підприємства, проставленої на заяві працівника, кадрова служба оформляє наказ (розпорядження) про надання відпустки. А вже на підставі наказу (розпорядження) зміни вносять у графік відпусток.

Зверніть увагу, якщо форма графіка відпусток, затверджена на вашому підприємстві, містить графу «Примітка», то інформацію про перенесення відпустки (дату і номер наказу) можна зазначити в цій графі. Також можна спочатку при складанні графіка відпусток передбачити в ньому графу «Перенесення відпустки».

Тут усе у ваших руках.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд