Відпустка за декілька років

В обраному У обране
Друк
Калашникова Лілія, податковий експерт, Костенко Ніна, експерт з питань оплати праці, Соломіна Марія, податковий експерт, Ушакова Лілія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Квітень, 2018/№ 30
Працівник не використав щорічну відпустку за декілька років (на сьогодні відпускний запас — 168 календарних днів). Чи може він написати письмову відмову від відпустки?

Ні, не може. Чинне відпускне законодавство не передбачає такої процедури. Статтею 12 Конвенції Міжнародної організації праці № 132, ратифікованої Україною Законом від 29.05.2001 р. № 2481-III, передбачено, що угоди про відмову від права на мінімальну щорічну оплачувану відпустку або про невикористання такої відпустки з повною заміною її компенсацією або іншим чином, визнаються недійсними або забороняються.

Якщо працівник з будь-яких причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку, то при звільненні йому має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні щорічної відпустки.

Також врахуйте, що законодавство не передбачає строку давності, після якого працівник втрачав би право на щорічну відпустку. Тож, враховуючи солідний відпускний запас вашого працівника, може є сенс поговорити з ним про відпустку?

До речі, заборони на надання декількох щорічних відпусток підряд, не використаних у попередні роки, в Законі про відпустки немає. Підтверджує це і Мінсоцполітики в листі від 29.12.2015 р. № 774/13/116-15.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити