Оплатити і не заплутатися!

Калашникова Лілія, податковий експерт, Костенко Ніна, експерт з питань оплати праці, Соломіна Марія, податковий експерт, Ушакова Лілія, податковий експерт
Податки & бухоблік Квітень, 2018/№ 30
В обраному У обране
Друк
Працівникові продовжують/переносять відпустку через хворобу. Що робити з нарахованими відпускними?

Розпочнемо з того, що перенесення/продовження відпустки у випадку, якщо на її період припала тимчасова непрацездатність працівника, оформляють наказом. Самостійно вирішувати питання про продовження/перенесення відпустки працівник не має права (див. лист Мінсоцполітики від 31.01.2012 р. № 30/13/133-12).

Підставою для видання наказу про продовження/перенесення відпустки буде лікарняний лист + заява працівника. Текст наказу про продовження може бути таким: «Продовжити (П. І. Б. і посада працівника) щорічну основну відпустку за період (робочий рік, за який надаєте відпустку) на ___ календарних днів, не використаних у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, з __.__.201_р.». Текст наказу про перенесення відпустки див. у спецвипуску «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 84, с. 108.

Тепер про оплату продовжених/перенесених днів щорічної відпустки. Якщо початок щорічної відпустки, в якій працівник захворів, і дата, з якої працівникові буде надана невикористана у зв’язку з його хворобою частина такої відпустки, припадають:

на один і той же місяць цього календарного року, то відпускні, виплачені до початку відпустки, не перераховують. Адже в цьому випадку розрахунковий період не змінюється;

на різні місяці/роки, то доведеться розрахувати нову середню зарплату згідно з Порядком № 100. При цьому потрібно: (1) відсторнувати суму відпускних, нарахованих за дні перебування працівника на лікарняному; (2) нарахувати суму лікарняних; (3) нарахувати суму відпускних за календарні дні продовженої/перенесеної відпустки виходячи з нової середньої зарплати.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд