Журнал реєстрації касових документів вести обов’язково

В обраному У обране
Друк
Войтенко Тетяна, податковий експерт, Голенко Олександр, шеф-редактор
Податки та бухгалтерський облік Серпень, 2018/№ 64
Чи обов’язково підприємству вести журнал реєстрації касових документів?

Так, вести журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (див. п.п. 7 п. 3 Положення № 148) за типовою формою № КО-3 або № КО-3а підприємству, у якого є каса, обов’язково. Цього вимагає п. 33 Положення № 148.

Край сумнівам поклали податківці в 109.15 БЗ, де зробили акцент на вимозі п. 33 Положення № 148 журнал вести, а не на сумнівній примітці у додтаку 4 до нього. А також зазначили, що журнал у підприємства має бути один.

До речі, у відповідному додатку 4 до старого Положення № 637 текст такої примітки не залишав сумнівів, що в ньому йдеться лише про вибір на розсуд керівника підприємства, за якою з двох типових форм вести журнал — № КО-3 або № КО-3а. Без сумнівів щодо того, що вести його обов’язково. Так і залишилося. Інакше реквізит нумерації ВКО і ПКО, не підтверджений записом у журналі, може дискредитувати відповідний касовий документ з відомими санкціями з боку перевіряючих.

Зазначимо тільки, що абзац другий п. 33 Положення № 148 (і податківці в 109.15 БЗ) дозволяє вести журнал в електронній формі з роздруком за кожен день. Подробиці заповнення журналу див. у спецвипуску «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 51, с. 4.

Особливості нумерації ордерів у журналі розтлумачив НБУ в листах НБУ від 14.06.2018 р. № 50-0007/32822 і від 12.06.2018 р. № 50-0007/32326; і підтвердила ДФСУ в листі від 15.06.2018 р. № 20639/6/99-99-14-05-01-15.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити