Реквізит «Прийнято від» у ПКО на виручку зі скриньки РРО

В обраному У обране
Друк
Войтенко Тетяна, податковий експерт, Голенко Олександр, шеф-редактор
Податки та бухгалтерський облік Серпень, 2018/№ 64
Чи потрібно заповнювати реквізит «Прийнято від» у ПКО на готівкову виручку, що приймається до каси підприємства зі скриньки РРО?

Як відомо, абзац п’ятий п. 32 Положення № 148 встановив конкретний перелік реквізитів касових документів, що оформлюються для певних касових операцій підприємства, в яких у цих касових документах такі конкретні реквізити не заповнюються.

У цій нормі Положення № 148 стосовно ПКО, що оформляється на внесення до каси підприємства готівкової виручки зі скриньки РРО , на жаль ні пари з вуст.

Податківці роз’яснювати порядок заповнення ПКО не стали взагалі, перевівши стрілки на НБУ (109.15 БЗ).

Тому доходимо висновку, що в такому ПКО обов’язково заповнювати всі встановлені реквізити. І серед них — реквізит «Прийнято від». Так би мовити, на загальних підставах.

До речі, на відміну від ситуації, розглянутої на с. 9 цього номера (коли ПКО оформляють на готівку, отриману в касі банку, що оприбутковується до каси підприємства), в обговорюваному тут випадку такий-сякий «документ-підстава» наявний. Це — чек РРО, що друкується на операцію «службова видача».

Дивіться: у п. 6 гл. 4 розд. ІІ Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547, до відповідних сторінок КОРО на РРО вимагається підклеювати тільки Z-звіти. А про чеки «службової видачі» — у вашому випадку друковані на суму вилученої з метою внесення до каси підприємства готівкової виручки — у цьому Порядку замовчується. І це логічно, оскільки такі суми на підставі відповідних Z-звітів вписуються до самої КОРО на РРО (і, зрозуміло, ці суми присутні власне у вклеєних Z-звітах).

Зверніть увагу на п. 29 Положення № 148, у якому касову операцію, коли готівкова виручка вилучається зі скриньки РРО для здавання до банку, вимагається

оформляти відповідними чеками РРО з виконанням операції «службова видача»

Таким чином:

— по-перше, при оформленні ПКО на оприбуткування готівкової виручки зі скриньки РРО до каси підприємства в реквізиті «Додаток:» можна зазначити відомості чека «службової видачі» (дата, номер);

— по-друге, можна додати цей чек до ПКО;

— нарешті, по-третє: у реквізиті «Прийнято від» такого ПКО слід зазначити прізвище, ім’я та по батькові (зрозуміло, повністю) особи, відповідальної за внесення готівкової виручки зі скриньки РРО до каси підприємства (касира, старшого касира, або іншого, уповноваженого на це працівника підприємства).

Та зрозуміло — згідно із затвердженим на підприємстві порядком оприбуткування готівки (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 15, с. 8).

Також не забудьте аналогічно заповнити квитанцію такого ПКО, відрізати її і передати зазначеній особі. Нехай сама її і зберігає.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити