Теми статей
Обрати теми

Коктейль змішуй і штраф не отримуй!

Павленко Олексій, податковий експерт
Чи вважається наразі порушенням торгівля алкогольними коктейлями без затверджених технологічних карт, погоджених із СЕС? Якщо так, то яка за це відповідальність?

Дійсно, згідно з п. 23 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою КМУ від 30.07.96 р. № 854 (далі — Правила № 854), у закладах ресторанного господарства заборонено змішувати напої різних видів і марок, окрім виготовлення коктейлів. При цьому технологічні, калькуляційні карти на коктейлі повинні узгоджуватися із санітарно-епідеміологічною службою (СЕС) і затверджуватися керівником підприємства, бухгалтером.

У той же час у Правилах роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Мінекономіки від 24.07.2002 р. № 219, говориться:

Суб’єкти господарювання можуть самостійно розробляти фірмові страви та вироби. Технологічна документація на фірмові страви і вироби складається у довільній формі та затверджується керівником…

Таким чином, на сьогодні погоджувати технологічні карти із СЕС, у тому числі на коктейлі, спеціальна «ресторанна» нормативка не вимагає. Проте така вимога (причому про погодження не лише технологічних, а й калькуляційних карт) — у вигляді такого собі анахронізму — все ще фігурує в «алкогольних» Правилах № 854.

Разом з тим, дотриматися п. 23 Правил № 854, тобто провести таке погодження, на сьогодні неможливо. Хоча б тому, що СЕС ліквідована постановою КМУ від 29.03.2017 р. № 348, а основні її функції передані Держпродпотребслужбі. Проте чинні нормативи не зобов’язують Держпродпотребслужбу погоджувати технологічні (і калькуляційні) карти на коктейлі, вироблювані закладами ресторанного господарства.

Таким чином, суб’єкти ресторанного господарства наразі не мають реальних можливостей для реалізації п. 23 Правил № 854 (ср. ). А тому ми вважаємо, що невиконання його вимог, а також виготовлення і продаж коктейлів* закладами ресторанного господарства за наявності технологічних і калькуляційних карт, «не погоджених», але затверджених керівником закладу, не повинні визнаватися порушенням правил торгівлі алкогольними напоями.

* Алкогольних — тільки за наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем (див., наприклад, лист ДФСУ від 10.08.2017 р. № 1556/Т/99-99-12-01-01-14/ІПК).

До того ж штрафні санкції за такий вид порушення «алко-табачним» Законом України від 19.12.95 р. № 481/95-ВР не передбачені. Не виключаємо, що перевіряючі можуть спробувати застосувати адмінштраф за ч. 1 ст. 155 КУпАП за порушення правил торгівлі — від 17 до 170 грн.). Але особі, що штрафується, буде легко при розгляді адмінпротоколу про таке «порушення» довести свою невинність.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі