Теми статей
Обрати теми

«І до абсурдної нормативки — як до улюбленої роботи»

Олександр Голенко, шеф-редактор: Опинившись «під прицілом» власної рубрики — мабуть, як наймолодший співробітник — я довірив своє нагріте місце, навпаки, «патріархині» нашої редакції. Сподіваюся, це слово стилістично грамотне і гендерно коректне?
Наталя Амброзяк, юрист: Так, але запитання сьогодні ставлю я! Відразу ж уточню: потрібно говорити правду і тільки правду.

— Отже, Олександре Вікторовичу, розпочнемо з бухгалтерської біографії?

— Моя «трудова біографія», як баланс, розділена на дві половини. В одну набилася безліч не дуже-то сумісних подій і занять: асистент кафедри, офіцер-«дворічник» у Заполяр’ї, рятувальник-доброволець при спітакському землетрусі, аспірант з достроковим захистом кандидатської і трьома десятками авторських на винаходи… В іншій половині — тільки бухоблік і лише «Податки та бухгалтерський облік». ☺ Найголовніше: я ніколи не затримувався там, де ставало нудно…

— А, на Вашу думку, бухоблік — це весело?

— Якщо чесно, інститутський підручник з бухобліку вперше потрапив мені на очі на другому році роботи головбухом… Тоді я жахнувся: боже мій, яка ж це нудота… ☹ Ну як же можна чудову, кристально прозору і дуже живу методологію викладати кондовим здерев’янілим канцеляритом?.. Тоді ж загорівся ідеєю написати бухпідручник для людей…

— Загорівся і..?

— Ну, щоб припинити писати підручник з бухгалтерського обліку, потрібно «розуміти усю глибину глибин». ☺ А закінчити його — це як ремонт — неможливо. Адже я все ще осягаю тонкощі. Останні два десятки років… Утім, певний результат є. У тандемі з супербухгалтером Т. І. Войтенко ми зробили два веб-курси — «Справжній бухоблік» і «Головбух онлайн». А ще — «Бухоблік у торгівлі». Найгірше для мене — не бачу очей слухачів… За деякими винятками (одного разу вручав сертифікати) я їх уявляю. До речі, усі бухгалтерські веб-курси ми постійно актуалізуємо через зміни у законодавстві.

— Так, бухгалтери часто нарікають на постійні зміни…

— Щодо абсурдної нормативки і бухгалтерських помилок, то назавжди запам’ятав слова помічниці, сказані, коли я особливо розлютився через чергову «тупість» законодавця. Вона промовила: «Ну, що ви так хвилюєтеся? Ставтеся до цього як до роботи»… ☺ За усі роки моя реакція на нормативні «халепи», на жаль, не змінилася. Ну, хіба що лексикон помітно м-м-м… поглибився. І я таки ставлюся до цього усього як до улюбленої роботи… А помилки… Говорять, лікар не зобов’язаний помирати з кожним своїм пацієнтом. ☹ Не хочу нівелювати достоїнств скрупульозного бухгалтера-профі, але принаймні щодо «вимушених» бухпомилок закликаю керівників розглядати їх просто як один із ризиків госпдіяльності (ну, якщо вам так легше, вважайте, що «кидає» не підступний контрагент, а фіскальне відомство). А з бухгалтерами поділюся своїм правилом: не працювати ані у дурня, ані з дурнем. Навіть за гроші…

— Як відомо, лікарі і юристи скаржаться, що оточення дошкуляє їм запитаннями. А Ви?

— Якщо відверто: я ніколи не даю порад. Просто чесно говорю, як вчинив би сам у тій чи іншій конкретній ситуації. Акцент на слові «конкретній». Не сприймаю менторський тон: намагаюся думати разом із читачем. Адже думку йому потрібно обов’язково мати свою власну. Усе інше — дебати. Інакше слід чесно сказати собі, мовляв, не знаю. Поки не знаю. У цьому сенсі Інтернет, звичайно, чудовий великою кількістю думок, але небезпечний тим, що не вчить працювати над своєю. Частенько це як «обмінятися думками» з керівником: зайшов зі своєю, вийшов — з його…

— Чи є у Вас секрет, як залишатися в тонусі?

— Що стосується колег по «Фактору», нещодавно наштовхнувся в інеті практично на свої слова: ми не зобов’язані любити один одного, але командою бути повинні… Говорити я так говорю, але все одно — дуже потай, звичайно, — люблю-таки кожного з наших розумників. ☺ Ну так є ж за що! А вони терпляче вислуховують мої байки «з пережитого»… Зате в плані анекдотів даю молоді фору: моїх ніхто, зрозуміло, не застав… Самому не віриться, але факт: у травні буде 20 років, як я «на манежі»… У ролі шпрехшталмейстера наче... ☺

— На завершення — про Ваші життєві уподобання…

— Подобається усе, крім того, чого не розумію. ☺ Ціную слово. Навіть найбезталаннішому у вуста можуть зверху вкласти парочку геніальних слів… Ніколи не заздрю: це безглуздо. А давайте зробимо так: на будь-які запитання особистого характеру обіцяю як на духу відповісти за адресою: a.golenko@id.factor.ua.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі