У ПДВ одна дорога — вона веде через спецрахунок

Ольховик Ольга, податковий експерт
Податки & бухоблік Січень, 2018/№ 03
В обраному У обране
Друк
В інтегрованій картці платника (ІКП) після 24.12.2017 р. обліковується переплата з ПДВ у розмірі 450 тис. грн. На спецрахунку в системі електронного адміністрування (СЕА) — 0 грн. Сума ПДВ, що підлягає перерахуванню до бюджету згідно з декларацією за грудень, — 420 тис. грн. Підкажіть, чи можна не поповнювати спецрахунок з ПДВ у такому разі? Чи погаситься сума податку, що підлягає до оплати, за рахунок переплати, яка обліковується в ІКП?

Ні, без поповнення спецрахунку у вашому випадку не обійтися. Сума податку, що підлягає оплаті, за рахунок переплати, яка обліковується в ІКП, не погаситься. І ось чому.

Згідно з п. 2001.5 ПКУ податкові зобов’язання (ПЗ) з ПДВ, що підлягають оплаті за підсумками звітного періоду, перераховуються до бюджету з рахунку в СЕА.

Абзац другий п. 2001.2 ПКУ також свідчить, що розрахунки з бюджетом в СЕА здійснюються з цих рахунків. Щоправда, додає: окрім випадку, передбаченого абзацом другим п. 87.1 ПКУ. Вказаний абзац установлює, що перерахування коштів до бюджету здійснюється безпосередньо з поточних рахунків платника тільки у разі сплати ПЗ, що виникли до 01.07.2015 р., та/або погашення податкового боргу за такими ПЗ. Тож

джерелом для сплати поточних грошових зобов’язань з ПДВ можуть бути тільки кошти, що враховуються в СЕА ПДВ

Порядок ПДВ-розрахунків з бюджетом прописаний в абзаці другому п. 200.2 ПКУ, а також у п. 20 Порядку № 569*, згідно з якими для перерахування податку до бюджету ДФС передає Казначейству реєстр платників, де вказуються у тому числі і суми податку, що підлягають перерахуванню до бюджету, як різниця між сумою ПЗ і сумою податкового кредиту звітного періоду (п. 200.1 ПКУ). Тобто переплати при визначенні цієї суми не враховуються. На підставі цього реєстру Казначейство і перераховує суми податку до бюджету з електронних рахунків платників.

* Порядок електронного адміністрування ПДВ, затверджений постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569.

У разі, якщо коштів на електронному рахунку платника недостатньо:

1) платник перераховує на електронний рахунок необхідні кошти зі свого поточного рахунку;

2) Казначейство перераховує кошти в межах залишку на електронному рахунку. При цьому залишок погоджених ПЗ, не сплачений до бюджету, враховується Казначейством до виконання в повному обсязі шляхом перерахування до бюджету коштів, перерахованих на електронний рахунок (п. 22 Порядку № 569).

Як бачите, встановлений порядок проведення ПДВ-розрахунків не передбачає можливості заліку переплати, що пройшла повз електронний рахунок, з поточними зобов’язаннями, що підлягають сплаті. Тому поповнити електронний рахунок вам все-таки доведеться. А повернути завислу переплату ви можете згідно зі ст. 43 ПКУ.

Пам’ятайте: обов’язковою умовою для здійснення повернення є надання платником заяви про таке повернення протягом 1095 днів з дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми податку (п. 43.3 ПКУ, п. 5 Порядку взаємодії територіальних органів ДФСУ, місцевих фінансових органів і територіальних органів Держказначейства в процесі повернення платникам податків…, затвердженого наказом Мінфіну від 15.12.2015 р. № 1146).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд