(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 52-53
  • № 51
  • № 50
  • № 49
  • № 48
  • № 46
  • № 45
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/15
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Червень , 2018/№ 47

Зарплату готівкою понад 50 тис. на день — небезпечно!

http://tinyurl.com/y2bztcoh
Лист ДФСУ від 22.05.2018 р. № 2260/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

висновок документа

Обмеження 50000 грн. стосується виключно готівкових розрахунків між підприємством і фізичною особою за товари, роботи, послуги і не поширюється на розрахунки за виплатами, пов’язаними з оплатою праці співробітників

Відповідь нас здивувала, хоча ми і вітаємо її нефіскальність (на жаль, з ДФС таке останнім часом трапляється нечасто).

Нагадаємо, що з 5 січня 2018 року було скасовано постанову № 210* і обмеження готівкових розрахунків було перенесено з неї до Положення № 148**.

* Постанова НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 06.06.2013 р. № 210.

** Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148.

Спочатку в постанові № 210 обмеження готівкових розрахунків підприємств/ФОП з фізичними особами поширювалися тільки на розрахунки за товари, роботи, послуги. Проте згодом це формулювання звідти прибрали і формально під обмеження стали підпадати усі види готівкових розрахунків з фізичними особами, включаючи і зарплату. У винятки потрапили лише: 1) розрахунки госпсуб’єктів з бюджетами і цільовими фондами; 2) добровільні пожертвування і благодійна допомога; 3) використання (!) готівки, виданої на відрядження. Усі інші готівкові розрахунки повинні формально під обмеження підпадати. Усе це залишилося і в Положенні № 148.

Тому питання, яке було поставлене, цілком могло спонукати фіскалів до звичного фіскалення. Але, на диво, в цьому випадку відповідь була ліберальною. Це нам не дуже зрозуміло — адже ніяких ліберальних послаблень, порівняно з колишніми обмеженнями, Положення № 148 не привнесло…

Та і логіка відповіді дивна. Спочатку автори цитують п.п. 5 п. 3 розд. I Положення № 148, де визначено, що готівкові розрахунки — це платежі готівкою госпсуб’єктів і фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, безпосередньо не пов’язаними з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) і іншого майна. Потім, нагадавши, що п. 6 розд. II Положення № 148 обмежив розрахунки готівкою між госпсуб’єктами і фізичними особами сумою 50 тис. грн., податківці «з місця в кар’єр» стверджують, що обмеження охоплює лише розрахунки за товари/роботи/послуги, а тому на виплати зарплати не поширюється!

Ми то, зрозуміло, не проти, однак чим це підтвердити? До того ж є низка консультацій у БЗ 109.13, в яких фіскали підводять під це готівкове обмеження розрахунки не за товари/роботи/послуги, наприклад, за готівковими виплатами дивідендів, вкладами до СК. Хоча щодо виплати дивідендів фіскали викладали і ліберальну думку, але при цьому відсилали для остаточної відповіді до НБУ (див. лист ДФСУ від 27.06.2017 р. № 843/6/99-99-14-05-01-15/ІПК).

Звертаємо увагу, що податківці вже «відповідали» на запитання про понад50-тисячну зарплату (див. діючу консультацію у БЗ 109.13 і лист ОВПП ДФС від 06.03.2018 р. № 901/ІПК/28-10-01-03-11). Проте там вони ухилилися від відповіді і «перевели стрілки» на НБУ***.

*** Аналогічна відповідь у БЗ звучить і на запитання про отримання/видачу готівкою поворотної фіндопомоги в сумі, що перевищує 50 тис. грн. Про фіндопомогу див. також лист ДФСУ від 05.09.2017 р. № 1803/С/99-99-14-05-01-14/ІПК.

В останній момент стало відомо, що НБУ в листі від 22.05.2018 р. № 50-0007/28247 чітко висловився: виплати, пов'язані з оплатою праці (а також і фіндопомога) під обмеження підпадають. А тому перевищувати 50 тис. на день при видачі зарплати готівкою одному працівникові ми б не радили. Адже ІПК, що коментується, може звільнити від відповідальності тільки ТОВ, що поставило запитання (див. п. 52.2 ПКУ), а точніше — його посадових осіб, оскільки таке порушення карається адмінштрафом за ст. 16315 КУпАП (1700 — 3400 грн.).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
готівкові розрахунки, виплата зарплати, готівкові обмеження додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті